Prev post Next post
Press Room / 26 stycznia, 2018

iFun4all przedstawia „Far Peak”

iFun4all, niezależny gamedeveloper specjalizujący się w technologii real world data, ogłosił informacje o swojej najnowszej produkcji. Gra, która powstała na bazie roboczego projektu „Blind’n’Bluff”, trafi na rynek jako „Far Peak”. Krakowskie studio ujawniło, że scenariusz rozgrywki został osadzony wokół tematyki himalaizmu lat 80-tych ubiegłego wieku, a całość mocno zainspirowano prawdziwymi doświadczeniami światowej sławy himalaistów.

„Far Peak” to nasza próba złożenia hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej „drogi życia” – mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all. Tytuł powstał na bazie „Blind’n’Bluff” i ewoluował w kierunku dojrzałej historii osadzonej w ciekawej scenerii, z realnie oddanymi relacjami międzyludzkimi, trudnymi decyzjami etycznymi do podjęcia, a także mechanikami rozgrywki wykorzystującymi real world data (element rozszerzonej rzeczywistości). – Doświadczenie zdobyte przy poprzedniej produkcji, jaką była gra „Serial Cleaner” oraz aktualne trendy rynkowe skłoniły nas do podjęcia decyzji o całkowitym zredesignowaniu oraz zremasterowaniu projektu – tłumaczy Michał Mielcarek. Jednocześnie prezes dodał, że spółce zależało na tym, aby „Far Peak” wpisał się w specjalizację studia. iFun4all prowadzi prace badawczo-rozwojowe w ramach programu GameINN, koncentrując się na technologii real world data.

„Far Peak” jest przede wszystkim nastawiony na opowiadanie historii inspirowanej prawdziwymi doświadczeniami światowej sławy himalaistów lat 80-tych XX wieku. W najnowszej grze spółka wykorzystała fragmenty kodu oraz animację, która powstawała na potrzeby „Blind’n’Bluff”. Spółka wciąż rozwija nowy tytuł i rozważa przeniesienie elementów mechaniki z „Far Peak” do dwóch kolejnych własnych produkcji.

Ogłoszonym projektem iFun4all potwierdza założenia do zaktualizowanej strategii biznesowej. W grudniu gamedeveloper informował, że w najbliższych 12 miesiącach planuje dwie premiery gier, jednocześnie pracując nad trzema tytułami.

 

O spółce:

iFun4all to niezależny producent gier video. Firma powstała w 2009 roku. Od 2014 tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących „Real-World Data” – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Dotychczas developer stworzył m.in. takie gry jak „Serial Cleaner”, „Red Game Without A Great Name” czy „Green Game: TimeSwapper”. Druga została doceniona w kategorii „najlepsze nowe gry” w App Store na całym świecie, a także nominowana do festiwali „Indie Cade”, „Casual Connect”, „Indie Plus”.

 

Kontakt:

Michał Mielcarek, mmielcarek@ifun4all.com, tel.: + 48 123 538 555

Barbara Brozda, b.brozda@strictminds.com, tel.: + 48 518 734 141