Prev post Next post
Press Room / 7 marca, 2022

Simteract prezentuje swoją kolejną grę – Urban Venture!  

# , , Urban Venture

Simteract, twórca ciepło przyjętego tytułu Train Life: A Railway Simulator ogłosił tytuł kolejnego IP spółki. Urban Venture, rozbudowany symulator taksówkarza pozwoli graczom na odkrycie uroków realistycznie odwzorowanej Barcelony. Z tej okazji spółka opublikowała zapowiedź tytułu, która przybliża najważniejsze elementy rozgrywki. Debiut tytułu na Steam, w formule Early Access, planowany jest na przełom 2022 i 2023 roku. 

W Urban Venture (wcześniej znanym pod roboczą nazwą Carpool Simulator) gracz wciela się w rolę kierowcy przewożącego klientów po Barcelonie. Podobnie jak w Train Life: A Railway Simulator, użytkownik będzie mógł również prowadzić i zarządzać całą firmą przewozową, w tym kupować nowe auta, czy zatrudniać kolejnych kierowców. W dzień debiutu tytułu w Early Access na Steam, grywalny obszar obejmie powierzchnię ok. 10 km2. W pełnej wersji, obszar ten ma wynieść ponad 20 km2, co w rzeczywistości oznaczałoby aż 1/5 całej metropolii. Na tym terenie znajdą się wiernie odtworzone najważniejsze części miasta, w tym ponad 200 najsłynniejszych budynków, zabytków, muzeów, parków i rzeźb. Simteract zapowiada równocześnie realistyczne podejście do warunków atmosferycznych – kiedy pada, na ulicach jest mniej ludzi, a samochody jeżdżą wolniej ze względu na wydłużoną drogę hamowania.

Na graczy w Urban Venture czeka w pełni żyjące miasto. Barcelona jest pełna przechodniów, którzy reagują na zmienne warunki pogodowe. Wykorzystujemy w tej grze wszystkie nasze najnowocześniejsze rozwiązania, w tym Traffic AI i generator miast. Docelowo tytuł pojawi się nie tylko na komputerach, ale i na konsolach PS5 oraz Xbox Series X. Jest to niezwykle ambitny projekt, który łączy nasze know-how wraz z doświadczeniem wyniesionym z Train Life: A Railway Simulator. Chcemy zaproponować graczom stopniowy rozwój własnej firmy taksówkarskiej – zaczynając na samodzielnym podróżowaniu przez Barcelonę, a później także zatrudniając kierowców sterowanych przez AI, czy ulepszając posiadane samochody. Na graczy czeka model jazdy idealnie skrojony pod środowisko miejskie – opisuje tytuł Marcin Jaśkiewicz, prezes spółki.

Debiut gry Urban Venture w Steam Early Access planowany jest na przełom 2022 i 2023 roku. Docelowo tytuł ma być dostępny nie tylko na PC, ale również na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.

Trailer gry

Karta Steam produkcji

Discord Simteract

________________________________________

O spółce:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnego Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Simteract stworzył i rozwija grę Train Life: A Railway Simulator, która utrzymuje wysoką średnią ocen na platformie Steam. Kolejnym tytułem spółki będzie gra Urban Venture, symulator taksówkarza i zarządzania firmą przewozową, której debiut na platformie Steam planowany jest na przełom 2022 i 2023.

Strona Simteract

Twitter,

Facebook

Instagram