Prev post Next post
Press Room / 26 stycznia, 2018

Rozpoczyna się Krak Jam 2018

Kraków na kilka dni stanie się stolicą branży gamingowej – do niedzieli potrwa kolejna edycja konkursu Krak Jam, skierowana do młodych twórców gier. Inicjatywa jest częścią znanego na całym świecie Global Game Jam. Wydarzenie wspierają doświadczeni game developerzy, wśród nich krakowska spółka Nano Games, specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych gier symulacyjnych.

Global Game Jam to impreza, która łączy pasjonatów tworzenia gier na całym świecie. W ciągu 48 godzin kilkuosobowe zespoły muszą przygotować grę, której temat ujawniony zostanie w dniu rozpoczęcia wydarzenia. Drużyny mogą się ze sobą konsultować i wzajemnie wymieniać doświadczeniami, a także zdobywać wiedzę od obecnych na miejscu developerów gier z branży. – Stworzenie gry nie jest dziś niczym trudnym, trudność pojawia się kiedy trzeba stworzyć dobrą grę lub dobrą markę, która będzie ewoluować z potrzebami swoich graczy i rozwijać się dla nich. – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games, które jest jednym ze sponsorów tegorocznego wydarzenia. – Z doświadczenia wiemy, że produkcja gry to przede wszystkim współpraca wielu osób o unikatowych specjalizacjach, mieszanka różnych temperamentów, talentów, osobowości i umiejętności.  Im lepszy efekt synergii, tym lepszy efekt końcowy gry, zobaczymy jak z tym wyzwaniem poradzą sobie poszczególne grupy. – dodaje.

Global Game Jam to okazja do testowania nowych koncepcji proponowanych przez młodych twórców oraz nawiązania biznesowych relacji. Zwycięstwo w takim konkursie, często oznacza dla jego laureata rozpoczęcie wymarzonej ścieżki zawodowej – W Nano Games organizujemy płatne staże dla studentów i absolwentów studiów informatycznych, w ten sposób pozyskaliśmy do naszego zespołu wielu młodych i ambitnych pracowników. Jesteśmy dowodem na to, że warto wspierać tego typu inicjatywy, tym bardziej, że umiejętności młodych twórców gier są imponujące. – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games.

Spółka posiada własny dział B+R, w którym tworzy warunki pracy dla studentów studiów magisterskich i doktoranckich w ramach stałej współpracy ze środowiskiem akademickim.

Krak Jam otwiera kalendarz wydarzeń growych w stolicy województwa małopolskiego, które z roku na rok staje się coraz ważniejszym miastem na mapie branży gamingowej w Polsce. Tegorocznych zwycięzców imprezy poznamy w niedzielę.

 

O Nano Games:

Nano Games jest niezależnym studiem developerskim z siedzibą w Krakowie. Firma koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych i wysokiej jakości gier 3D dla szerokiej publiczności na całym świecie. Jej specjalizacją są gry symulacyjne. Nano Games, pod marką Simpro, tworzy także profesjonalne symulatory szkoleniowe w wirtualnej rzeczywistości, skierowane dla operatorów infrastruktury krytycznej. Więcej informacji o Nano Games znajduje się na stronie: http://www.nano-games.com/ oraz http://www.simprosoft.com/