Prev post Next post
Press Room / 25 stycznia, 2018

Bloober Team w pudełku na całym Świecie

Bloober Team, jeden z najważniejszych światowych producentów gier z gatunku horror psychologiczny, ma umowę z amerykańską spółką Limited Run Games na wydanie, marketing i dystrybucję gry: „Layers of Fear: Legacy”! Ekskluzywna wersja pudełkowa gry ukaże się po premierze cyfrowej, którą krakowskie studio zaplanowało na pierwszy kwartał br.

“Layers of Fear: Legacy” w odświeżonej i zredesignowanej wersji swego hitu – dedykowanej wyłącznie Nintendo Switch zyskało znaczącego partnera. Spółka Limited Run Games ze Stanów Zjednoczonych zajmie się wydaniem i sprzedażą pudełkowej edycji „Layers of Fear: Legacy” na terenie całego świata. – „Layers of Fear” zalicza się do grona najlepiej rozpoznawalnych gier z gatunku horror psychologiczny, jakie ukazały się w ostatnich latach. Bardzo cieszymy się z umowy na marketing i dystrybucję gry w wersji pudełkowej, bo na platformie Nintendo Switch to bardzo prestiżowy wyróżnik – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Sądzimy, że ogromne zainteresowanie wokół Switcha i wciąż rosnąca potrzeba nowych tytułów na najnowsze japońskie urządzenie przełoży się na znakomite wyniki sprzedażowe naszej gry – dodaje prezes.

W grudniu krakowska spółka informowała, że wyda samodzielnie „Layers of Fear: Legacy” w wersji cyfrowej. Olbrzymi potencjał rynku w związku z prognozami sprzedażowymi Nintendo Switch, pozwala spodziewać się bardzo dobrych wyników sprzedażowych producentów gier na tę platformę. Wciąż brakuje wysokiej jakości horrorów na Switcha, a samo urządzenie jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się konsol. Prognozy z początku roku wskazują, że do końca 2019 r. japoński koncern może sprzedać ok. 50 mln sztuk hybrydowego urządzenia (premiera marzec 2017 r.), jednocześnie poprawiając wynik Sony PlayStation 4, która osiągała podobny wynik przez 36 miesięcy od momentu premiery.

Limited Run Games z siedzibą w Raleigh (Północna Karolina) w USA jest dystrybutorem gier z wieloletnim doświadczeniem. Spółka na swoim koncie ma takie tytuły jak „Firewatch”, “Lawbreakers” czy “Broken Age”.

 

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

 

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl