Prev post Next post
Press Room / 13 marca, 2024

Space Fox Games uzyskało dotację od CRPK na prototyp gry ‘’Noc Dziadów’’

# ,

Space Fox Games jako jedno z 20 studiów tworzących gry, otrzymało dotację w ramach Programu Wsparcia Gier Wideo organizowanego przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (CRPK). Dofinansowanie w kwocie ponad 280 tys. ma zostać przeznaczone na stworzenie prototypu gry ‘’Noc dziadów’’ opartej na ‘’Dziadach’’ Adama Mickiewicza. 

 

Program Wsparcia Gier Wideo organizowanego przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (CRPK) to inicjatywa dedykowana utalentowanym, kreatywnym i ambitnym polskim deweloperom oraz studiom tworzącym kulturowe gry. Space Fox Games została doceniona przez jury, otrzymując 6 miejsce z 175 projektów i tym samym uzyskała dofinansowanie w kwocie 280 800,00 zł. Warszawska spółka otrzymała 73,58 pkt na 100 możliwych, a oceniany był projekt, plan produkcyjny, analiza marketingowa, stopień zgodności projektu z celami programu, wartość społeczna, a także spójność i klarowność wniosku.

 

– Bardzo cieszymy się, że nasz projekt został doceniony. Nasz zamysł polega na tym, by stworzyć nienachalną grę edukacyjną, która obroni się jako produkcja gamingowa i będzie przystępna dla graczy spoza Polski, którzy nie znają twórczości Mickiewicza – komentuje  Aleksander Korulski, prezes Space Fox Games. – Koszt prototypu to około 400 tys. zł, z czego otrzymaliśmy bezzwrotne wsparcie finansowe w kwocie 80% jego kosztu. 

 

Gra ‘’Noc Dziadów’’ jest oparta o ‘’Dziady’’ Adama Mickiewicza, ale w nowoczesnym ujęciu. Zadaniem gracza będzie dbanie o żywych i umarłych gości przybyłych na rytuał Dziadów. W trakcie rozgrywki należy odkrywać tajemnice oraz spełniać materialne i duchowe potrzeby gości, by rozwiązać problemy trapiących przybyłych. Produkcja ma się wyróżniać nowatorskim podejściem do tematu obrzędu Dziadów. Charakteryzować ją będzie bogata i nieliniowa fabuła, oparta na atrakcyjnych mechanikach zarządzania i wyborach fabularnych oraz unikalna ścieżka muzyczna, łącząca staropolski folk z nowoczesną aranżacją.