Prev post
Press Room / 10 czerwca, 2022

Fallen Leaf zaprezentował trailer Fort Solis na Summer Game Fest

# , ,

Fallen Leaf czyli polski twórca gier wideo, nieoczekiwanie zaprezentował zwiastun swojej debiutanckiej gry, Fort Solis, podczas Summer Game Fest –  jednego z największych i najbardziej prestiżowych eventów gamingowych tego roku. Spółka wykorzystała swoją szansę na pokazanie się światu i wyraziła swoją gotowość na dołączenie do czołówki światowego gamedevu. 

Po odwołaniu E3 2022, to Summer Game Fest przejął pałeczkę branżowego lidera. Spółka Fallen Leaf bez wcześniejszych zapowiedzi, niespodziewanie wystąpiła na festiwalu, co przyniosło rewelacyjny efekt. Konferencję, na której prezentowano trailer Fortu Solis, prowadził znany kanadyjski dziennikarz Geoff Keighley i oglądały ją setki tysięcy graczy z całego świata. Chwilę po prezentacji trailera na widzów czekał wywiad z Troyem Bakerem (The Last Of Us, Uncharted) i Rogerem Clarkiem (Red Dead Redemption 2) – czyli topowymi aktorami głosowymi, którzy potwierdzili swój udział w produkcji Fallen Leaf.

Pokazanie światu trailera Fort Solis, na Summer Game Fest jest czymś więcej, niż tylko ruchem marketingowym. Fallen Leaf ma w swojej filozofii tworzenie gier śmiało konkurującymi z tytułami AAA i tą prezentacją rzuciliśmy im rękawice. Znalezienie się wśród tak rozpoznawanych marek jak Call of Duty czy Warhammer 40,000, którego prywatnie jestem zapalonym graczem, to honor i olbrzymie dokonanie dla początkującego studia jak nasze. Zainteresowanie grą na konferencji było ogromne i myślę, że w połączeniu z produktem o wyjątkowej jakości, będziemy świadkami sprzedażowego sukcesu – mówi Piotr Kurkowski, prezes zarządu Fallen Leaf SA

Fort Solis to thriller z perspektywy trzeciej osoby przeznaczony dla jednego gracza. Akcja rozgrywki ma miejsce po ciemnej stronie Marsa. Główny bohater gry, inżynier Jack Leary zostaje rutynowo wezwany do stacji o nazwie Fort Solis. Na miejscu nie zastaje personelu, a stacja odkrywa przed nim swoje najmroczniejsze tajemnice. Gra tworzona jest na silniku Unreal Engine 5. Sam trailer produkcji pokazał, że twórcy doskonale zdają sobie sprawę z potencjału narzędzia i chcą go wykorzystać, co daje ogromne nadzieje na przyjemną dla oka grafikę.

Fallen Leaf to polski deweloper gier wideo z biurami w Warszawie i Liverpoolu. Studio nastawione jest na tworzenie gier, zaawansowanych technologicznie, i rozbudowanych fabularnie. W skład ekipy Fallen Leaf wchodzą między innymi doświadczeni programiści (James Tinsdale, Mark Cushley czy Matt Lake) pracujący w przeszłości dla takich marek jak Microsoft i Sony.

Premiera Fortu Solis na PC i konsole zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2023 r.

Trailer gry Fort Solis jest dostępny tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=eNdtIxKWOYY