Prev post
Press Room / 14 czerwca, 2022

Vivid Games zaprezentował wyniki za maj

# , , ,

Przychody Spółki za maj są najwyższe w tym roku i wynoszą aż 3,4 mln zł, tj. o 111% więcej niż przed rokiem. Narastająco Vivid Games wygenerował w 2022 już ponad 14 mln zł sprzedaży. Podobnie jak w ubiegłych miesiącach, największy udział miały w tym Real Boxing 2 i Eroblast, które po raz kolejny wypracowały przychody wyższe niż miesiąc wcześniej.

Narastająco wynik netto wynosi 270 tys. zł, EBITDA jest na poziomie 2,0 mln zł. Na koniec maja na rachunkach Spółki było 2,8 mln zł.

Real Boxing 2 wygenerował w maju przychody na poziomie 518 tys. USD. Gra otrzymała w ubiegłym miesiącu kolejne istotne wyróżnienia w kanałach sprzedaży, w tym tytuł Game of the Day w Apple App Store w USA.

Cieszy nas fakt przebicia granicy 500 tys. USD przychodów. Z każdym kolejnym miesiącem zbliżamy się do strategicznego założenia 1 mln USD miesięcznych przychodów. Na wzrost przychodów w maju złożyło się kilka czynników. Bardzo istotne były wyróżnienia w kanałach sprzedaży, które dodatkowo wzmocniły zbudowaną w ostatnich miesiącach zaangażowaną społeczność graczy. Średnia liczba aktywnych użytkowników wynosiła w maju aż 150 tys. dziennie. Równie istotne były udane kampanie live-ops, które wprowadziły do gry nowych, chętnie wybieranych zawodników. Zauważamy też unormowanie się parametrów reklamowych, które najistotniej zareagowały na przełomie lutego i marca na wybuch wojny w Ukrainie. W kolejnych tygodniach skupimy się na implementacji nowego wewnętrznego sklepu na obu platformach sprzętowych. Przeprowadzimy szereg testów, zarówno po stronie technologii jak i wpływu na zachowania użytkowników. Równolegle, w ramach kolejnych kampanii live-ops, wprowadzamy postaci bokserów, odpowiadające na oczekiwania naszej społeczności.” – podsumowuje Bartosz Biniecki, product owner marki Real Boxing w Vivid Games.

Wzrost przychodów o ponad 6%, zanotował w maju także Eroblast. Gra odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 140 tys. USD, zachowując stabilne ARPU z kluczowych rynków, na poziomie 2,61 USD.

Rozwijamy tytuł zgodnie z wcześniejszymi założeniami. W każdym tygodniu zostaje rozszerzony o kolejne 10 poziomów. Dla zwiększenia zaangażowania użytkowników wprowadziliśmy też nowy system nagród. Skuteczność naszych działań potwierdzają zarówno rosnące przychody, jak i stale powiększająca się społeczność graczy. W maju liczba instalacji Eroblast wyniosła blisko 100 tys. i wzrosła o ponad 20%, wobec liczby pobrań z kwietnia.” – podkreśla Łukasz Kamiński, product owner Eroblast.