Prev post
Press Room / 9 czerwca, 2022

Kool2Play uplasował 85 000 akcji serii G

# , ,

Kool2Play, polska spółka tworząca gry wideo uplasowała prywatną emisję akcji serii G w cenie 20 zł za akcję. To ok. 33% wyżej niż obecna wycena akcji spółki na NewConnect. Pozyskane środki w wysokości ponad 1,7 mln zł wesprze studio w realizacji działań marketingowych ich flagowego tytułu – Uragun oraz dalsze prace nad pełną wersją gry. 

Prezes Marcin Marzęcki gorąco wierzy w przyszłość studia, dlatego nabył część udziałów tej emisji. Dzięki temu wkładowi oraz wpłatom pozostałych inwestorów spółce udało się pozyskać 1,7 mln złotych.

Pozyskane fundusze umożliwią nam dalsze prace nad Uragunem oraz prowadzenie szerzej zakrojonych działań marketingowych, które pozwolą rozbudować bazę odbiorców. Środki te zostaną również przeznaczone na kontynuację produkcji drugiej gry pod kodową nazwą Project X: Friendship. Wierzymy w nasze dotychczasowe założenia strategiczne – produkcja jakościowych gier, jest słusznym kierunkiem rozwoju firmy. Mamy pewne pomysły na ulepszenie naszych przyszłych działań, opowiemy o nich szerzej w niedalekiej przyszłości – mówi Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

Spółka aktywnie promuje swój tytuł na platformie Steam. Tytuł był właśnie prezentowany wśród gier we wczesnym dostępie na festiwalu Steam Dreamhack Beyond.  Pomiędzy 1-15 czerwca gracze mogą zakupić grę w obniżonej o 20% cenie. Ponadto gra Uragun cały czas dostępna jest w pakiecie promocyjnym z grą X-Morph Defense od EXOR Studios. Dodatkowo, już w tym tygodniu, dzięki współpracy z 2Dynamic Games i Star Drifters, na Steam dostępny będzie w promocji -15% pakiet gier z gatunku top-down shooter: Uragun i Lumencraft..

Dodatkowo Zarząd pracuje obecnie nad wprowadzeniem dodatkowych elementów w  strategii spółki, o czym będzie informować w niedalekiej przyszłości. Studio prowadzi też zaawansowane rozmowy z potencjalnymi wydawcami Uraguna. Zakontraktowanie wydawcy, który aktywnie będzie wspomagał spółkę w sprzedaży pełnej wersji tytułu jest jednym z najważniejszych celów Kool2Play w najbliższym czasie.