Prev post Next post
Press Room / 22 kwietnia, 2022

Achilles: Legends Untold w Early Access od 12 maja!

# , , , , ,

Już za dwa tygodnie pierwsza gra Dark Point Games zadebiutuje w Early Access na platformie Steam. Z tej okazji ukazał się nowy trailer, ukazujący przygody tytułowego bohatera i przybliżający nieznane wcześniej graczom szczegóły. Jednocześnie spółka kontynuuje prace w zakresie debiutu na rynku NewConnect, który powinien nastąpić jeszcze w bieżącym kwartale.

Link do trailera

W najnowszym materiale zostali ukazani nowi przeciwnicy (m.in. gryf i Minotaur) oraz sylwetka boga śmierci – Hadesa. Co ważniejsze, został zaprezentowany również oczekiwany przez graczy tryb kooperacji.
– W opublikowanym wczoraj materiale zaprezentowaliśmy graczom kolejne, niepublikowane wcześniej elementy rozgrywki oraz pokazaliśmy nowy, odświeżony key-art. Nie możemy się doczekać aż gracze i dziennikarze z całego świata będą mogli ocenić efekty naszej pracy. Gra jest już gotowa na debiut w trybie Early Access. Dokonujemy obecnie ostatnich szlifów w grze. W ciągu najbliższych tygodni rozpoczniemy dystrybucję kluczy recenzenckich dla dziennikarzy z całego świata, tak aby jeszcze przed premierą najważniejsze redakcje mogły wyrazić swoje opinie z gry. Czujemy, że stworzyliśmy dobrą produkcję i teraz czekamy na nadchodzące recenzje – komentuje Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.
Spółka w ostatnich miesiącach rozwijała grę Achilles: Legends Untold, ale również pracowała nad dopełnieniem formalności związanych ze staraniem się o debiut na rynku NewConnect. Pod koniec marca Dark Point Games, przy maksymalnym poziomie ceny emisyjnej, uplasował emisję akcji serii E, a już niebawem spółka planuje złożyć na GPW dokument informacyjny. Debiut na rynku NewConnect planowany jest na czerwiec. Pod względem kapitalizacji Dark Point Games zapowiada się jako jeden z większych debiutów w branży gamingu i największy tegoroczny debiut na NewConnect – po udanej emisji wartość spółki szacowana jest na blisko 65 mln zł.

– Jesteśmy niezwykle doświadczonym zespołem, co cieszymy się, iż spotkało się z zaufaniem inwestorów. Posiadamy na pokładzie świetnych artystów i specjalistów, co pozwala nam na przygotowanie i wydawanie złożonych gier. Liczymy, że NewConnect będzie zaledwie epizodem w naszej podróży po rynku kapitałowym – docelowo pragniemy być notowanymi na głównym parkiecie GPW, tak szybko jak będzie to tylko możliwe – komentuje prezes spółki.
Achilles: Legends Untold Early Access na platformie Steam to blisko 12 godzin rozrywki wysokiej jakości oraz tryb kooperacji w losowo generowanych lokacjach. Dark Point Games posiada status certyfikowanego dewelopera na konsolach Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation, dzięki czemu planowane na przyszły rok wersje konsolowe gry będą również w pełni wykonane przez spółkę. O renomie zespołu Dark Point Games świadczy m.in. partnerstwo technologiczne z Intelem – największym na świecie producentem podzespołów komputerowych.