Prev post
Press Room / 25 kwietnia, 2022

Train Life: A Railway Simulator z ostatnią aktualizacją przed premierą

# , , ,

Train Life: A Railway Simulator otrzymał kolejną dużą aktualizację do swojej wersji Early Access. Jest to trzecia i ostatnia aktualizacja gry w formule wczesnego dostępu. Tytuł w najbliższym czasie trafić ma w pełnej wersji na PC.
–  Razem z tą aktualizacją i dodaniem kolejnej lokacji, osiągnęliśmy docelową wielkość świata w grze. Możemy już śmiało ogłosić, że Early Access zbliża się ku końcowi, a w kolejne miesiące planowane jest wypuszczenie pełnej wersji gry. Premierze towarzyszyć będzie akcja marketingowo-dystrybucyjna, którą zajmie się wydawca gry, firma Nacon. Prócz tego nasz zespół pracuje już nad pierwszym płatnym DLC – Orient Express, które wydane zostanie po premierze. Wszyscy którzy zakupią grę jeszcze w Early Access otrzymają ten dodatek za darmo. W tym roku planujemy wypuścić również wersje na konsole, nasz zespół już pracuje nad portami – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.
Wraz z aktualizacją, gracz może obsłużyć połączenia kolejowe także na terenie Alp. Po dodaniu tej lokacji, osiągnięta została docelowa wielkość świata gry. Równocześnie dodane zostały do gry dynamiczne warunki pogodowe, które pozwolą doświadczyć deszczu, burzy czy opadów śniegu. Wprowadzono też zmiany kosmetyczne, takie jak możliwość dostosowywania i udekorowania własnej kabiny, oraz wyboru wyglądu maszynisty.
Trzeci update zmienił też gameplay stacji kolejowej. Dodane zostały, między innymi, rezerwacje kontraktów, nowy system załadunku i wyładunku oraz przebudowano komunikację radiową. Do dyspozycji gracza udostępniona została także kolejna, realna lokomotywa – tym razem jest to Griffin na licencji polskiej firmy Newag.
Wprowadzono również zmiany w trybie scenariuszy. Uzupełniono go o statystyki, które gracz będzie mógł na bieżąco sprawdzać, oraz rozszerzono możliwości wyboru poziomu trudności. Dodano też system osiągnięć, który nagradza graczy za ich postępy i zachęca ich do dalszej gry.
–  Feedback, który otrzymywaliśmy od graczy we wczesnym dostępie, pomógł nam bardzo szybko dopracować tytuł. Wokół Train Life utworzyła się bardzo zaangażowana społeczność, pomagająca nam na bieżąco swoimi sugestiami i spostrzeżeniami. W ramach podziękowań za ich aktywność, każdy z graczy posiadających tytuł w wersji Early Access, otrzyma darmowe DLC, Orient Express. Wszystkie aktualizacje ulepszała rzeczy, o które prosili gracze i które jeszcze bardziej usprawniły rozgrywkę.  Dzięki temu z każdym miesiącem, rozgrywka daje coraz większą satysfakcję  – kończy Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.