Prev post Next post
Press Room / 17 grudnia, 2021

Simteract podpisuje aneks o kolejnym rozszerzeniu zakresu budżetu produkcyjnego Train Life

# , , , , Simteract podpisuje aneks o kolejnym rozszerzeniu zakresu budżetu produkcyjnego Train Life 1

Simteract, studio pracujące nad grą Train Life: A Railway Simulator, podpisało z firmą Nacon, francuskim wydawcą gier, aneks o kolejnym rozszerzeniu zakresu budżetu produkcyjnego. Zwiększył się on o 55% w porównaniu do początku roku.

 

– Zwiększenie budżetu gry pokazuje, jak Nacon, rozpoznawalny na świecie wydawca, wierzy w nasz tytuł i dostrzega jego potencjał – mówi Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. –  Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na uefektywnienie rozgrywki, bazowane na feedbacku graczy z wersji Early Access. Mówimy tutaj o pogłębieniu kluczowych dla produkcji mechanik, oraz dodaniu zupełnie nowych. 

Simteract niedawno opublikował zaktualizowaną roadmapę dla graczy. Train Life: A Railway Simulator pozostanie w Early Access około 10 miesięcy, następnie zadebiutuje w pełnej wersji na platformach PC (Steam, Epic Store) a także na konsolach poprzedniej oraz obecnej generacji. Nad wszystkimi portami wewnętrznie pracuje zespół Simteract. 

Train Life: A Railway Simulator, jest rozbudowanym symulatorem kolejowym. Gracz, prócz obsługi lokomotyw, może zarządzać całym taborem. W produkcji mamy możliwość, między innymi, zakupu nowych maszyn, dokonywania decyzji kadrowych oraz zdobywania i wykonywania kontraktów logistycznych na terenie Europy. Gra jest jedną z serii wydawniczej Life, w której skład wchodzi pięć niezależnych produkcji wydawanych przez Nacon.

 

*** 

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Według raportu za IV kwartał 2020 roku, spółka wypracowała w zeszłym roku niemal 3,5 mln zł przychodu operacyjnego i ponad 0,5 mln zysku netto.