Prev post Next post
Press Room / 28 października, 2021

Moonlit ogłosił datę premiery gry Model Builder

# , Moonlit ogłosił datę premiery gry Model Builder 1

Moonlit, producent symulatorów pozwalających na rozwijanie swoich pasji, ogłosił datę premiery gry Model Builder. Tytuł zadebiutuje na PC już 27 stycznia 2022 roku. Dodatkowy czas, spółka planuje przeznaczyć na rozszerzenie zawartości dostępnej w grze oraz optymalizację gry. 

– W porozumieniu z naszym wydawcą, spółką Green Man Gaming, postanowiliśmy ustalić datę premiery gry Model Builder na początek przyszłego roku ze względu na prowadzone w listopadzie i grudniu wyprzedaże na Steam, które mogą przełożyć się na niewystarczającą ekspozycję gry w tym serwisie podczas premiery. Nie bez znaczenia dla ustalenia nowej daty premiery są również plany naszych partnerów, którzy zadeklarowali wsparcie premiery właśnie w tym okresie. Gameplay oraz wszystkie planowane na premierę funkcjonalności zostały dopracowane w ostatnich miesiącach. W bazowej wersji gry mamy ponad 30 modeli gotowych do złożenia przez graczy, co powinno przełożyć się na ponad 12 godzin gameplay’u. To duży atut na tle gier konkurencji z tego segmentu. Chcemy, aby w już listopadzie gra uzyskała status Gold Master, a więc produktu gotowego do sprzedaży – komentuje decyzję o przesunięciu premiery Michał Gardeła, prezes Moonlit S.A.

Nie będziemy jednak czekać z założonymi rękoma na dzień wydania. Listopad i grudzień wykorzystamy na przygotowanie kolejnych modeli, nadanie grze ostatnich szlifów oraz dopracowanie kilku niespodzianek, którymi jeszcze się nie chwaliliśmy. Nastąpi również przekierowanie części zespołu do prac związanych z kolejnym tytułem – grą Dog Trainer  – kończy.

 

​​Green Man Gaming, wydawca Model Buildera, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w gamingu. W lipcu spółka z Wielkiej Brytanii kupiła prawa do wydania gry za blisko 1,2 mln zł, równocześnie deklarując, dodatkowe środki na promocję tytułu w wysokości ponad 0,5 mln zł. W dzień premiery Model Builder będzie posiadał dwa tryby rozgrywki: fabularyzowany tryb kariery, gdzie liczy się jakość i precyzja realizowanych projektów oraz relaksujący tryb „piaskownicy” (en. sandbox), który w ostatnich miesiącach był prezentowany na wydarzeniach takich jak m.in. Gamescom, PAX WEST, czy Steam Next Fest.

____________________________

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehouse’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.