Prev post Next post
Press Room / 27 października, 2021

Fallen Leaf rzuca wyzwanie studiom gier AAA – Fort Solis zapowiedziane!

# , , , ,

Fallen Leaf, twórca gier na PC oraz konsole nowej generacji, przedstawił pierwsze materiały z Fort Solis. Doświadczony zespół programistów zaprezentował trailer produkcji, w której wystąpią m.in. Troy Baker oraz Roger Clark – rozpoznawalni na całym świecie aktorzy gamingowi.

 

Fort Solis jest grą przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła skupia się na losach dwójki bohaterów: Jacka i Jessici. Odpowiadając na sygnał S.O.S z pobliskiego centrum badawczego na Marsie, Jack udaje się na miejsce, aby go zbadać. Napięcie oraz kolejne wydarzenia zaczynają się splatać z burzą piaskową, która odcięła bazę od świata. Budżet produkcji szacowany jest na 10 milionów złotych, a gra ma zadebiutować na PC oraz konsolach w pierwszym kwartale 2023 roku.

 

Do końca bieżącego roku planujemy zakończyć prace nad vertical slice Fort Solis, natomiast na początku 2022 rozpoczniemy rozmowy z globalnymi wydawcami. Mamy już zaplanowane z rozmowy m.in. z Microsoftem, Epic Games i Sony – komentuje Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf.

 

Zespół tworzący grę liczy 20 osób, które pracują w dwóch oddziałach – w Warszawie oraz w Liverpoolu. Za najważniejsze role związane z produkcją gry odpowiedzialni są: James Tinsdale, Mark Cushley oraz Matt Lake, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu wysokobudżetowych produkcji na wyłączność m.in. dla Microsoftu i Sony. Ze strony polskiej projekt wspiera utalentowany zespół Black Drakkar Games (spółka córka firmy MATABOO). Oprawa Fort Solis, pomimo budżetu typowego dla gier z sektora Premium Indie ma rywalizować z tytułami AAA, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii dostępnych na rynku.

 

– Grafika w Fort Solis będzie na najwyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o modele postaci, animacje, jak i środowiska. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań, które oferuje silnik Unreal 5, w tym ray tracingu czy systemu motion-matching. Pragniemy stworzyć widowisko dla graczy, które bardziej będzie przypominać serial Netflixa niż grę video – komentuje James Tinsdale, współzałożyciel Fallen Leaf i główny producent tytułu

 

W grze tworzonej przez Fallen Leaf zaangażowani są aktorzy światowej klasy – Troy Baker (Death Stranding, Metal Gear Solid, The Last of Us, Resident Evil 6, Persona 4) i Roger Clark (odtwórca głównej roli w Red Dead Redemption 2). Obaj artyści poza głosem, użyczyli także swoich sylwetek w trakcie sesji motion capture w brytyjskim studio Centroid, tworzące motion-capture m.in. do filmów Marvela.

 

Wizja oraz rzeczowość zespołu Fallen Leaf zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Fort Solis jest niezwykle ambitnym projektem, nie tylko pod względem rozgrywki, ale także organizacji pracy. Wierzę, że ta ambicja i celowość podejmowanych działań pozwolą nam stworzyć niezapomniany tytuł. Posiadamy fantastyczny zespół, wciągającą fabułę, a postać w którą się wcielam jest pasjonująca i zniuansowana – opisał grę Troy Baker, aktor grający doktora Wyatta Taylora w Fort Solis

 

O spółce:

Fallen Leaf jest twórcą gier na PC oraz konsole nowej generacji. Ambicją spółki jest tworzenie gier o jakości konkurującej z produkcjami AAA oraz nietuzinkowej fabule. Zespół pracuje w Warszawie oraz Liverpoolu, a na jego czele stoją programiści posiadający doświadczenie w tworzeniu gier dla największych marek – Microsoftu, Sony, czy Electronic Arts. Spółka tworzy obecnie swoją pierwszą grę – Fort Solis, która ma być horrorem dorównującym grafiką do największych i najpopularniejszych produkcji z tego gatunku.