Prev post Next post
Press Room / 29 października, 2021

Ruszyła zbiórka na planszową grę Crossroads Inn! 

# , , , Ruszyła zbiórka na planszową grę Crossroads Inn!  1

Klabater rozpoczął zbiórkę środków na planszową edycję swojej flagowej gry, Crossroads Inn, w serwisie Gamefound. Planszowa adaptacja bestsellerowej produkcji Klabatera znanej do tej pory z PC i konsol umożliwi 2-4 graczom rywalizację o laur najlepszego karczmarza. Celem zbiórki w serwisie Gamefound jest kwota 20 000 EUR, która w całości zostanie przeznaczona na produkcję i dystrybucję gry. 

– Wybraliśmy serwis Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych. Stronę kampanii obserwuje już ponad 1500 osób, a nie ujawniliśmy jeszcze wszystkich przygotowanych niespodzianek. – mówi Michał Gembicki, Producent gry w Klabater SA. – Dla wszystkich odwiedzających stronę przygotowaliśmy bezpłatną, dostępną cyfrowo, pięknie ilustrowaną książkę kucharską w klimacie Crossroads Inn. Książka zawiera 12 specjalnych przepisów potraw ze świata gry. Dodatkowo, każdy wspierający naszą zbiórkę będzie mógł uprzednio przetestować grę planszową grając w jej cyfrową edycję dostępną poprzez aplikację Tabletop Simulator – kończy

Spółka ma również specjalną ofertę dla tych, którzy zdecydują się wesprzeć tytuł w ciągu pierwszych 48 godzin od uruchomienia kampanii – specjalnie zaprojektowany Znacznik Pierwszego Gracza w postaci drukowanej za pomocą technologii 3D figurki przedstawiającej jedną z kluczowych postaci znanej z cyfrowej wersji gry – karczmarza z Yorvale.

W Crossroads Inn: Gra Planszowa gracze zbudują karczmę od podstaw, zadbają o oryginalne przepisy i urozmaicone menu, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych: od prostych mieszkańców krainy, po wyrafinowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty. Celem gry jest zdobycie przez jednego z graczy największej liczby punktów reputacji, a co za tym idzie zwycięstwo w wyścigu o tytuł najpopularniejszej tawerny w królestwie. Punkty reputacji gracze zdobywają poprzez odpowiednie udekorowanie tawerny, zatrudnianie bardów i fachowej obsługi oraz rozwijanie menu. Do rozwoju biznesu zawsze potrzebne są pieniądze, stąd drugim celem (po zdobyciu reputacji) jest pomnażanie majątku i gromadzenie złotych guldenów. Gracze mogą również, poprzez mechanizm plotek, krzyżować szyki rywalom.

Przydatne Linki:

Strona projektu w serwisie Gamefound

Strona www gry 

Tabletop Simulator

Teaser Kampanii

Zapowiedzi i recenzje gry poniżej

Zapowiedź od GameTrollTV Gry planszowe (PL)

Recenzja gry Brettballetta (DE)

Wprowadzenie do zasad gry od Learn to Play Games (EN)

 

____________________________

O spółce:

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka ma na swoim koncie wydanie bestsellerowych gier We. The Revolution, Heliborne i Crossroads Inn oraz wielu innych na komputery PC oraz konsole Microsoft Xbox, Sony PlayStation i Nintendo Switch. Zespół developerski Spółki odpowiedzialny za grę Crossroads Inn, w tej chwili pracuje nad Moonshine Inc. Już 16 września Klabater wyda grę The Amazing American Circus, którą współtworzy ze studiem Juggler Games. Spółka oferuje również usługi portingowe przenosząc uznane tytuły z PC na platformy konsolowe