Prev post Next post
Press Room / 17 września, 2021

Klabater prezentuje roadmapę The Amazing American Circus

# , TAAC

Gra The Amazing American Circus, która wczoraj zadebiutowała na wszystkich platformach, została ciepło przyjęta przez media i graczy. W tej chwili średnia ocen użytkowników serwisu Steam to wysokie 83% pozytywnych opinii. Klabater jednocześnie zaprezentował plany rozwoju gry na najbliższe miesiące, w tym przybliżoną datę premiery dodatku Alaska.

W ramach planów na kolejne miesiące, do gry zostanie dodany nowy region, oczekiwany przez fanów gry dodatek Alaska. Łącznie do końca br. The Amazing American Circus czeka 9 aktualizacji, a plany DLC i nowych wersji gry sięgają aż do 2022 roku. Na zaprezentowanej roadmapie znajdują się aktualizacje do gry, w tym nowe języki oraz dodatek dla graczy, którzy wsparli The Amazing American Circus w czasie kampanii promocyjnej na serwisie Kickstarter – Dark Passenger.

Premiera The Amazing American Circus nie stanowi końca prac nad tą grą, wręcz przeciwnie. Podobnie jak w przypadku Crossroads Inn, naszą produkcję czeka okres popremierowego wsparcia. Jednocześnie pracujemy nad wersją mobilną gry, która w przyszłym roku powinna być dostępna na iOS oraz Android – komentuje Michał Gembicki, Joint-CEO spółki

 

 

Pojawiły się pierwsze recenzje gry w mediach branżowych, w zdecydowanej większości bardzo pozytywne:

“The Amazing American Circus zasługuje na to by zostać klasykiem. Gra prezentuje świeże podejście do nieco skostniałego gatunku. Warto docenić nie tylko niepowtarzalną tematykę, ale również zaangażowanie twórców, którzy poprzez muzykę i styl graficzny wskrzesili erę cyrków wędrownych.”

Third Coast Review

The Amazing American Circus zapewni Wam masę zabawy. Opowieść przedstawiona w grze jest znakomita i przypomina te znane ze starych westernów. Gra nie jest przesadnie trudna i nigdy nie przytłacza. Czułam się tak jakbym odwiedziła cyrk, a może i lepiej – była jego częścią!”

Pure PlayStation

“The Amazing American Circus to gra dla wielbicieli karcianek, którzy szukają czegoś nowego, i lubią skupiać się na detalach. Twórcy sprawili, że poczujesz się jak w Cyrku!”

Turn-Based Lovers

“The Amazing American Circus okazał się znacznie bardziej rozbudowaną grą niż przypuszczałem. Nie chodzi o to, że zostaniesz przytłoczony zbyt skomplikowanymi mechanikami – po prostu jest wiele szczegółów, na które musisz zwracać uwagę. Czy to źle? Nie. Gra ma wiele do zaoferowania a zarządzanie swoim cyrkiem wydaje się równie ważne co elementy karciane. Czas dołączyć do cyrku.”

Vulgar Knight

Dobra widoczność tytułu związana jest z udanymi targami Gamescom, dlatego spółka planuje kolejne prezentacje swojej produkcji, a najbliższą okazją będą stacjonarne targi w Londynie – EGX. Premiera The Amazing American Circus wzbudziła zainteresowanie mediów – jeden z najpopularniejszych serwisów o tematyce gamingowej, GameReactor, posiadał nawet kilkugodzinny okres ekskluzywności na trailer gry Klabatera. Co ważniejsze, w ostatnich dniach pojawiły się recenzje od Vulgar Knight, Turn Based Lovers czy Games Reviews, a we wszystkich z nich, redaktorzy podkreślali przemyślany gameplay oraz głębię rozgrywki.

– Czekamy na kolejne recenzje, w tym te, które już niedługo pojawią się na Metacritic. Publikacje te powinny znacznie wpłynąć na popularność The Amazing American Circus wśród graczy. Ponadto, w ramach działań promocyjnych, Klabater weźmie udział w pierwszych od blisko dwóch lat, stacjonarnych targach EGX w Londynie, które odbędą się w dniach 7 – 10 października – kończy Joint-CEO Klabatera

____________________________

O spółce:

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka ma na swoim koncie wydanie bestsellerowych gier We. The Revolution, Heliborne i Crossroads Inn oraz wielu innych na komputery PC oraz konsole Microsoft Xbox, Sony PlayStation i Nintendo Switch. Zespół developerski Spółki odpowiedzialny za grę Crossroads Inn, w tej chwili pracuje nad Moonshine Inc. Już 16 września Klabater wyda grę The Amazing American Circus, którą współtworzy ze studiem Juggler Games. Spółka oferuje również usługi portingowe przenosząc uznane tytuły z PC na platformy konsolowe

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. +48 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Budzyńska, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335