Prev post Next post
Press Room / 17 września, 2021

Gorąca jesień dla Bloober Team

# , , Gorąca jesień dla Bloober Team 1

Główny akcjonariusz motywuje Zarząd – opcje pracownicze pod warunkiem wejścia nowego inwestora na minimum 20%

 

Na wniosek Rockbridge, Bloober Team zwołuje NWZA, na którym zamierza zmodyfikować program opcji pracowniczych. Warunkiem realizacji programu motywacyjnego będzie wejście inwestora na minimum 20 proc. akcji w spółce.

Mamy bardzo gorący okres przed sobą. Z jednej strony Tokyo Games Show, na którym zamierzamy się pokazać, z drugiej wniosek głównego akcjonariusza o zmianę warunków programu motywacyjnego. Warunkiem jego zaistnienia ma być wejście nowego inwestora na minimum 20% akcji Bloober Team. Rozumiemy, że akcjonariusze chcą zmotywować i docenić Zarząd aby takiego istotnego inwestora dla Spółki pozyskał, co poprzez wzmocnienie struktury akcjonariatu przełoży się na zwiększenie wartości Spółki z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy. Atmosfera wokół naszej spółki w sensie pozytywnym robi się gorąca, bo widać że gracze i branża doceniają nasze osiągnięcia. Dodatkowo mocno powiększamy nasze struktury. Dzieje się więc niezwykle dużo – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.

Program motywacyjny będzie realizowany poprzez skup akcji własnych lub emisję skierowaną wyłącznie do pracowników i współpracowników Bloober Team SA w ramach modyfikowanego programu ESOP.

Bez względu na to, czy akcje będą pochodziły z rynku, czy z nowej emisji, będą objęte 3 letnim lock-upem, tak żeby związać kluczowe osoby z firmą w długim horyzoncie. Oznacza to, że program ESOP z jednej strony nie niesie ryzyka podażowego dla dotychczasowych udziałowców, a z drugiej ograniczy istotnie dużą w naszej branży rotację pracowników, co jest kluczowe dla rozwoju spółki. Myślę, że rynki zaczynają już dostrzegać jak mocne fundamenty i jaką markę zbudowaliśmy przez te kilka ostatnich lat. Teraz stoimy przed drugim kluczowym punktem zwrotnym w naszej historii – podkreśla prezes.

 

____________________________

O spółce:

Bloober Team S.A. to jeden z trzech najważniejszych (obok Capcom i Konami) światowych producentów gier z gatunku psychological horror. Studio kładzie nacisk na tworzenie wyjątkowych i poruszających graczy produkcji. Najnowsza gra, The Medium, odniosła sukces biznesowy i artystyczny – w zaledwie 24 godziny pokryła koszty produkcji i marketingu, a ponadto została ciepło przyjęta przez graczy (88 proc. pozytywnych recenzji na Steam). Kolejnym projektem spółki jest tytuł o nazwie kodowej “Black”, którego data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

 

Bloober Team jest notowany na NewConnect od 2011, jednak spółka niedawno ogłosiła chęć przeniesienia swoich notowań na rynek główny GPW. Debiut na dużym polskim parkiecie ma nastąpić w 2022 roku.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. +48 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Budzyńska, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335