Prev post Next post
Press Room / 21 września, 2021

Creepy Jar aktualizuje roadmapę Green Hell

# , Creepy Jar aktualizuje roadmapę Green Hell 1

W związku ze zwiększeniem skali projektu, premiera The Spirits of Amazonia 3 na PC została przesunięta. Jednocześnie spółka kontynuuje także prace nad portem dodatku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

– Pierwsze dwie części dodatku The Spirits of Amazonia okazały się ogromnym sukcesem, a ich premiery wyraźnie podbijały ilość sprzedanych kopii Green Hell na Steam. W związku z tym, oczekiwania graczy co do finałowej części rozszerzenia są zdecydowanie wyższe niż w przypadku poprzednich. Sprzedaż w dalszym ciągu jest bardzo wysoka – zgodnie z raportem z dnia 23 sierpnia 2021 od początku roku wyniosła 832 tys. kopii na wszystkich platformach. Dlatego też, do ostatniego, finałowego dodatku Green Hell przykładamy szczególną wagę – The Spirits of Amazonia 3 będzie największym z przygotowywanych przez nas rozszerzeń – komentuje decyzję Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar

Spółka kontynuuje również prace nad edycją The Spirits of Amazonia 1 i 2 na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W ostatnich tygodniach miała miejsce wyczekiwana premiera Green Hell na PS4 w Azji. Ponadto Creepy Jar ma w planach również wydanie gry na konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Green Hell w dalszym ciągu wzbudza zainteresowanie i zdobywa nowych graczy – zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi w pierwszym półroczu br. spółka wypracowała ponad 11,5 mln zł zysku netto, a stan gotówki w kasie zwiększył się do 38,1 mln zł.

– Zabezpieczenie finansowe sprawia, że możemy dopracować nasze produkty tak aby Creepy Jar był kojarzony wyłącznie z wysoką jakością. Jednocześnie należy pamiętać, że obecnie przy Green Hell pracuje mniejsza część zespołu – zdecydowana większość została już przesunięta do prac na Chimerą – naszym kolejnym tytułem, który będzie symulatorem przetrwania w kosmosie – kończy prezes spółki.

 

 

____________________________

O spółce:

Creepy Jar to developer gier, specjalizujący się w gatunku survival simulation. Spółka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność jako twórca Green Hell – najlepszej polskiej gry 2019 roku wg Digital Dragons. To zaawansowany symulator przetrwania w lasach deszczowych Amazonii. Produkcję cechuje wyjątkowy realizm i doskonałe dopracowanie szczegółów. Gra zadebiutowała w formule Early Access w sierpniu 2018 r., a premierę pełnej wersji miała rok później, we wrześniu 2019 r. Do tej pory Green Hell doczekał się wersji co-op odnoszącej ogromne sukcesy oraz pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia.

Studio zostało założone w 2015 r przez weteranów branży, zdobywających doświadczenie przy największych i najważniejszych polskich produkcjach.  Strategia i filozofia spółki zakładają tworzenie gier z tzw. długim ogonem sprzedażowym. Creepy Jar ciągle pracuje i rozwija swój pierwszy projekt Green Hell oraz prowadzi ekspansję na kolejne platformy – spółka planuje premiery na konsolach PlayStation oraz Xbox. Ponadto w fazie produkcji znajduje się kolejny tytuł spółki – Chimera – tajemniczy base-building survival, osadzony w tematyce sci-fi.

Creepy Jar od lat buduje swój prestiż oraz wiarygodność poprzez przejrzyste prowadzenie polityki korporacyjnej. Spółka od 2018 roku była notowana na giełdzie NewConnect, a w kwietniu 2021 roku przeszła na główny parkiet GPW.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. +48 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Budzyńska, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335