Prev post Next post
Press Room / 11 sierpnia, 2021

Simteract z dobrymi wynikami tuż przed premierą gry 

# , ,

O ponad 12%, do 0,95 mln zł, wzrosły przychody netto Simteract ze sprzedaży produktów w drugim kwartale bieżącego roku w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Spółka od początku 2021 wypracowała łącznie 100 tys. zysku netto. 

Na wyniki osiągnięte przez spółkę istotny wpływ miało wynagrodzenie, które Simteract otrzymał za Train Life: A Railway Simulator od wydawcy – francuskiej firmy Nacon. Pomimo poniesionych kosztów działalności operacyjnej, związanych przede wszystkim z tworzonymi przez Simteract projektami, spółka odnotowała w 1H niewielki zysk, w wysokości 100 tys. zł netto.

Drugi kwartał bieżącego roku był okresem dynamicznego rozwoju Simteract. Kontynuujemy nie tylko prace nad Train Life: A Railway Simulator i Carpool Simulator ale też prowadzimy szeroko zakrojone działania employer brandingowe. Jednocześnie otworzyliśmy biuro Simteract w Warszawie, dzięki czemu zwiększamy swoją rozpoznawalność, a także zapewniamy komfort zatrudnienia dla specjalistów z centralnej Polski – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes spółki.

Premiera pierwszej gry Simteract, Train Life: A Railway Simulator planowana jest na 31. sierpnia w formule wczesnego dostępu. Tytuł spotkał się dotychczas z pozytywnym odbiorem ze strony graczy, a najnowszy trailer produkcji posiada aż 97% pozytywnych ocen (6000 wyświetleń). Docelowo w grze ma być odwzorowane ponad 10 000 km torów na terenie całej Europy, a w czasie podróży graczowi będą towarzyszyły m.in dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe. Do cech szczególnych produkcji należą oprawa graficzna, intuicyjny model jazdy oraz możliwość zarządzania własną firmą kolejową

 

***

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Według raportu za IV kwartał 2020 roku, spółka wypracowała w zeszłym roku niemal 3,5 mln zł przychodu operacyjnego i ponad 0,5 mln zysku netto.

Kontakt PR:

Anna Budzyńska

+48 530 035 335  

a.potentas@strictminds.com