Prev post Next post
Press Room / 12 sierpnia, 2021

Kampania crowdfundingowa dla Crossroads Inn: Gra Planszowa wystartuje już we wrześniu!

# , , , , Kampania crowdfundingowa dla Crossroads Inn: Gra Planszowa wystartuje już we wrześniu! 1

 

Wkrótce rusza kampania crowdfundingowa dla Crossroads Inn planszowej edycji najpopularniejszego tytułu z portfolio wydawniczego Klabatera. Już teraz można odwiedzić stronę-wizytówkę projektu i śledzić kampanię.

 

 

Planszowa wersja Crossroads Inn to gra ekonomiczna, która podobnie jak komputerowy oryginał, pozwoli graczom zarządzać karczmą. Gracze zbudują lokal od podstaw, przygotują smaczne posiłki, a wszystko po to, aby spełnić oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych: od prostych mieszkańców krainy, po przedstawicieli szlachty i patrycjuszy. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu – oraz blokowaniu – ruchów pozostałych graczy, prowadzących konkurencyjne tawerny. Akcja crowdfundingowa zostanie zorganizowana na platformie Gamefound – jednym z wiodących serwisów przeznaczonych do wspierania gier planszowych. Dotychczas zostało ufundowano tam ponad 500 projektów o łącznej wartości blisko 160 mln EUR.

 

– Kampanię crowdfundingową Crossroads Inn przeprowadzimy w serwisie Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych i ogromne doświadczenie pracujących w nim ludzi, które, jak mamy nadzieję, przełożą się na sukces naszej zbiórki – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. – Nad koncepcją gry współpracowaliśmy ze studiem Sirius Games, które dysponuje dużą wiedzą dotyczącą tworzenia gier planszowych. Wierzę, że ich doświadczenie w połączeniu z naszą znajomością mechanizmów kampanii crowdfundingowych, zaowocują świetną grą planszową – kończy.

 

Gra wideo Crossroads Inn zadebiutowała na PC 23 października 2019 i w ciągu kilku godzin od premiery wspięła się na 3 miejsce globalnych bestsellerów serwisu STEAM, osiągając sprzedaż w nakładzie ok. 100 000 egzemplarzy (wraz z dodatkami). 19 maja 2021 roku gra ukazała się również na konsolach Xbox One oraz Series X, a wkrótce tytuł pojawi się na platformie Nintendo Switch.

 

Strona projektu w serwisie Gamefound

Strona www gry 

 

 

***

Klabater

Wydawca i producent gier wideo notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tworzymy i wydajemy gry z pasji, które swoją fabułą oferują graczom nieprzeciętne historie i pozwalają na długą, kreatywną zabawę. Grami wideo zajmujemy się od ponad 15 lat. Wydajemy i tworzymy gry polskich i zagranicznych twórców. Nasz zespół składa się z pasjonatów gier i branżowych weteranów z wieloletnim doświadczeniem. W każdą grę, która przechodzi przez nasze ręce wkładamy maksimum wysiłku i 100% zaangażowania. Od 2018 roku otworzyliśmy własne studio, odpowiedzialne za gry Crossroads Inn. Obecnie pracujemy nad grami The Amazing American Circus, Moonshiners oraz dalszym rozwojem bestsellerowej marki Heliborne.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335