Prev post Next post
Press Room / 8 lipca, 2021

Vivid Games prezentuje wyniki za czerwiec.

# ,

Real Boxing 2 znacząco poprawił retencję i po raz kolejny zwiększył przychody.

Vivid Games przedstawił wstępne wyniki za czerwiec i szacunki wyników za pierwsze półrocze. Spółka w ostatnim miesiącu wygenerowała 1,62 mln zł przychodu i zmniejszyła stratę wobec wyniku za maj, do poziomu -0,3 mln zł. Przychody za pierwsze półrocze to niemal 10 mln zł, a EBITDA niemal 1,5 mln zł.

„W czerwcu utrzymaliśmy przychody na poziomie zbliżonym do maja, strata jest jednak o 150 tys. zł mniejsza niż miesiąc wcześniej. W największym stopniu wpłynęły na to dodatnie różnice kursowe. Celem na kolejne półrocze jest zdecydowana poprawa wyniku netto.” – podkreśla prezes Vivid Games, Jarosław Wojczakowski.

Eroblast miał swój globalny debiut na platformach iOS i Android 22 czerwca. Gra spotkała się z pozytywnym przyjęciem graczy, co odzwierciedlają wysokie oceny w sklepach.

Jesteśmy zadowoleni z metryk zaangażowania osiągniętych przez tytuł w pierwszych dniach po premierze. Przychody pochodzą obecnie aż w 75% z mikropłatności. Pracujemy więc zarówno nad AB testami i mechanikami dodatkowo zwiększającymi główne metryki monetyzacji i AP jak i pogłębieniem monetyzacji reklamowej. Od momentu premiery wypuściliśmy już dwie aktualizacje, niebawem planujemy kolejną. Badamy preferencje graczy i implementujemy w tytule wyniki naszych analiz pogłębiając zaangażowanie.” – mówi Patryk Batko, product owner tytułu.

Real Boxing 2 niezmiennie pozostaje kluczowym tytułem w portfolio Vivid Games. Aktualizacja wprowadzona 10 czerwca przyniosła oczekiwane wzrosty zaangażowania użytkowników.

„W efekcie ostatniej aktualizacji odnotowaliśmy nawet 25% wzrost retencji użytkowników z USA – kluczowego dla Real Boxing 2 rynku. Przychody w czerwcu wzrosły wobec wygenerowanych w maju o niemal 10 pp. Obecnie przygotowujemy kolejny update. Zakładamy, że pozytywnie przełoży się na wyniki.” – podsumowuje Bartosz Biniecki, product owner marki Real Boxing.

 

***

O VIVID GAMES

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games S.A. jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Więcej informacji o Vivid Games znajduje się na stronie www.vividgames.com.

KONTAKT IR:

Tomasz Muchalski

tel. 504 212 463

t.muchalski@everestconsulting.pl