Prev post Next post
Press Room / 7 lipca, 2021

Materiały z Train Life: A Railway Simulator ujawnione na Nacon Connect

# , ,

Nacon rozpoczął działania promocyjne gry Simteract

Train Life: A Railway Simulator zostało zaprezentowane podczas cyklicznej konferencji Nacon Connect. Gra jest tworzona przez zespół Simteract a za jej wydanie odpowiada francuski wydawca Nacon. Jednocześnie spółka poinformowała o zdobyciu licencji Orient Express – najsłynniejszej europejskiej linii kolejowej w historii.

 

Cykliczna konferencja Nacon Connect zgromadziła tysiące graczy z całego świata na kanałach Youtube, Twitch oraz w mediach społecznościowych Nacon, który jest odpowiedzialny za promocję i globalną dystrybucję Train Life: A Railroad Simulator. Odbiorcy pierwszy raz mogli obejrzeć wideo z wnętrza gry tworzonej przez Simteract, w której Gracz będzie obsługiwał lokomotywy, zarządzał taborem oraz wykonywał kontrakty logistyczne na terenie całej Europy.

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Nacon – ostatnio informowaliśmy o podniesieniu budżetu produkcyjnego tytułu, co pokazuje zaufanie, jakim darzy nas wydawca. Gra wygląda już bardzo dobrze i mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli podzielić się kolejnymi, ważnymi informacjami na jej temat – komentuje prezes Simteract, Marcin Jaśkiewicz.

 

Spółka również wzbogaca grę o ważne licencje ze świata kolei. Jako pierwsza został ogłoszony Orient Express – jedna z najsłynniejszych linii kolejowych w historii, która kursowała na trasie Paryż – Stambuł. Światową rozpoznawalność Orient Expressowi przyniosła m.in powieść kryminalna Agathy Christie.

 

Do gry pozyskaliśmy już Orient Express, ale to nie jest jedyna licencja, nad którą pracujemy – wierzymy, że do premiery Train Life: A Railroad Simulator poinformujemy o jeszcze kilku dużych umowach, które znacząco wpłyną na rozpoznawalność naszej produkcji na całym świecie – kończy prezes Simteract.

 

***

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Według raportu za IV kwartał 2020 roku, spółka wypracowała w zeszłym roku niemal 3,5 mln zł przychodu operacyjnego i ponad 0,5 mln zysku netto.

 

Kontakt PR:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702