Prev post Next post
Press Room / 30 czerwca, 2021

Bloober Team i KONAMI nawiązują partnerstwo strategiczne

# , , ,

 

Konami Digital Entertainment, jeden z największych światowych wydawców gier oraz Bloober Team podpisali umowę o współpracy strategicznej. W jej ramach będą m.in. wspólnie rozwijać wybrane treści oraz wymieniać się know-how. 

 

To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy. To, że tak renomowana firma jak KONAMI zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober Team oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

W ramach umowy partnerzy zadeklarowali współpracę w zakresie opracowywania treści i wymiany know-how.

 

Od lat dostarczamy unikalnych treści rozrywkowych i sposobów korzystania z nich dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. W przyszłości oczekujemy znaczących zmian w środowisku biznesowym branży rozrywki cyfrowej. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy na połączenie mocnych stron naszych i Bloober Team, aby wspólnie tworzyć wysokiej jakości treści. – komentuje representative director Hideki Hayakawa, prezes Konami Digital Entertainment.

 

Konami Digital Entertainment, główna część GK Konami, specjalizuje się w tworzeniu treści rozrywkowych w formie elektronicznej na urządzenia mobilne i konsole oraz gry karciane. Spółka znana jest na całym świecie dzięki takim markom jak m.in: eFootball PES, Metal Gear, Silent Hill, Castlevania, Contra oraz Yu-Gi-Oh! Trading Card Game.

***

O spółce:

 

Bloober Team S.A. to jeden z trzech najważniejszych (obok Capcom i KONAMI) światowych producentów gier z gatunku psychological horror. Studio kładzie nacisk na tworzenie wyjątkowych i poruszających graczy produkcji. Najnowsza gra, The Medium, odniosła sukces biznesowy i artystyczny – w zaledwie 24 godziny pokryła koszty produkcji i marketingu,a ponadto została ciepło przyjęta przez graczy (88 proc. pozytywnych recenzji na Steam).

Bloober Team jest notowany na NewConnect od 2011, jednak spółka niedawno ogłosiła chęć przeniesienia swoich notowań na rynek główny GPW. Debiut na dużym polskim parkiecie ma nastąpić w 2022 roku.

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl