Prev post Next post
Press Room / 18 czerwca, 2021

Klabater opracował i wyda grę planszową na podstawie Crossroads Inn

# , Klabater opracował i wyda grę planszową na podstawie Crossroads Inn 1

Flagowa marka Klabatera – Crossroads Inn – doczeka się już wkrótce planszowej adaptacji

Planszowa wersja Crossroads Inn, bestsellerowej produkcji Klabatera, będzie strategiczną grą ekonomiczną dla maksymalnie 4 osób. Twórcy planują kampanię crowdfundingową w drugiej połowie roku, a premiera planowana jest na drugą połowę 2022. 

Crossroads Inn: The Board Game to strategiczna i ekonomiczna gra planszowa, która – podobnie jak komputerowy oryginał – pozwoli graczom zarządzać rozwojem własnej karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, a celem rozgrywki jest zbudowanie najlepszej karczmy. W Crossroads Inn: The Board Game gracze zbudują gospodę od podstaw i przygotują niepowtarzalne posiłki. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu – oraz blokowaniu – ruchów przeciwników. Crossroads Inn: The Board Game oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą osiągnąć ten cel, w tym ulepszanie wyposażenia karczmy, zdobywanie niepowtarzalnych przepisów i składników do potraw. Gracze zatrudnią profesjonalną służbę, uwodzicielskie Vedety, oraz złotoustych bardów. Celem jest sprostanie wymaganiom 5 zróżnicowanych klas klientów: Ciemiężeni, Banici, Wędrowcy, Mieszczanie i Szlachta, a każda z nich preferuje inny rodzaj potraw i wystroju wnętrz.

Klabater opracował i wyda grę planszową na podstawie Crossroads Inn 2

Rynek planszówek przeżywa w tej chwili niesamowity boom na całym świecie. Elementem tego zjawiska jest również produkcja gier planszowych opartych na licencjach hitów znanych fanom z PC i konsol. Wiele z nich odnosi duże sukcesy w serwisach crowdfundingowych, by wspomnieć tylko planszowe adaptacje Wiedźmina i Frostpunka – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. – Crossroads Inn to mocna marka fantasy, oferująca również sporą dawkę humoru. Myślę, że to świetny punkt wyjścia dla porządnej planszówki. 

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, Klabater planuje w drugiej połowie roku uruchomić kampanię crowdfundingową. Serwisy typu Kickstarter czy Gamefound specjalizują się w akcjach związanych z grami planszowymi, co potwierdzają niesamowite wyniki zbiórek wielu gier z ostatnich miesięcy. Wśród nich jedną z najbardziej udanych była akcja crowdfundingowa na planszową adaptację Frostpunka, która zakończyła się sumą 2.5 miliona euro.

Link do trailera: https://youtu.be/_FKHLcDoLko

 

***

Klabater

Wydawca i producent gier wideo notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tworzymy i wydajemy gry z pasji, które swoją fabułą oferują graczom nieprzeciętne historie i pozwalają na długą, kreatywną zabawę. Grami wideo zajmujemy się od ponad 15 lat. Wydajemy i tworzymy gry polskich i zagranicznych twórców. Nasz zespół składa się z pasjonatów gier i branżowych weteranów z wieloletnim doświadczeniem. W każdą grę, która przechodzi przez nasze ręce wkładamy maksimum wysiłku i 100% zaangażowania. Od 2018 roku otworzyliśmy własne studio, odpowiedzialne za gry Crossroads Inn. Obecnie pracujemy nad grami The Amazing American Circus, Moonshiners oraz dalszym rozwojem bestsellerowej marki Heliborne.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335