Prev post Next post
Press Room / 17 czerwca, 2021

Druga część Spirits of Amazonia dostępna już 22.06

# , , Druga część Spirits of Amazonia dostępna już 22.06 1

Rozszerzenie do Green Hell, Spirits of Amazonia 2 zadebiutuje już we wtorek 22 czerwca o godz. 19:00 czasu polskiego. W związku z tym gra będzie dostępna w promocji -30% na platformie Steam. Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji, dodatek jest darmowy dla posiadaczy gry.

Spirits of Amazonia 2 wzbogaci Green Hella o nowe wątki fabularne oraz kolejne obszary dżungli do eksplorowania przez graczy. Wraz z dodatkiem w grze pojawi się także kolejny rodzaj przeciwnika – Thug i nowe zwierzęta – czarna pantera i mały tapir. Premiera SOA 2 odbędzie się we wtorek 22 czerwca o godz. 19:00, wraz z promocją -30% na Steam. Podobnie jak pierwsza część rozszerzenia, aktualizacja jest darmowa dla obecnych posiadaczy Green Hell.

Druga część Spirits of Amazonia jest ważnym momentem w cyklu życia Green Hell. Dotychczasowa historia wskazuje, że tak duże dodatki w połączeniu z promocjami zawsze powodowały skoki popularności naszej gry, jednocześnie ruszając wishlisty. Wierzymy, że nie inaczej będzie tym razem – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar 

Dotychczas w grę Green Hell zagrało ponad 2 miliony użytkowników Steam, a okresy najwyżej popularności gry były związane z aktualizacjami: Co-op mode z kwietnia 2020 oraz premiery pierwszej części Spirits of Amazonia pod koniec stycznia 2021 roku. Sukces, jaki odniosła gra spowodował, że Creepy Jar dąży do jak największej penetracji rynku. 9 czerwca zadebiutował Green Hell na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w niedalekiej przyszłości ukaże się port na urządzenia najnowszej generacji. Jednocześnie niedługo na Kickstarterze ruszy zbiórka na wersję planszową gry, tworzoną przez Galaktus Games.

____________________________

O spółce:

Creepy Jar to developer gier, specjalizujący się w gatunku survival simulation. Spółka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność jako twórca Green Hell – najlepszej polskiej gry 2019 roku wg Digital Dragons. To zaawansowany symulator przetrwania w lasach deszczowych Amazonii. Produkcję cechuje wyjątkowy realizm i doskonałe dopracowanie szczegółów. Gra zadebiutowała w formule Eealy Access w sierpniu 2018 r., a premierę pełnej wersji miała rok później, we wrześniu 2019r. Do tej pory Green Hell doczekał się wersji co-op odnoszącej ogromne sukcesy oraz pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia.

Studio zostało założone w 2015 r przez weteranów branży, zdobywających doświadczenie przy największych i najważniejszych polskich produkcjach.  Strategia i filozofia spółki zakładają tworzenie gier z tzw. długim ogonem sprzedażowym. Creepy Jar ciągle pracuje i rozwija swój pierwszy projekt Green Hell oraz prowadzi ekspansję na kolejne platformy – spółka planuje premiery na konsolach PlayStation oraz Xbox. Ponadto w fazie produkcji znajduje się kolejny tytuł spółki – Chimera – tajemniczy base-building survival, osadzony w tematyce si-fi.

Creepy Jar od lat buduje swój prestiż oraz wiarygodność poprzez przejrzyste prowadzenie polityki korporacyjnej. Spółka od 2018 roku była notowana na giełdzie NewConnect, a w kwietniu 2021 roku przeszła na główny parkiet GPW.