Prev post Next post
Press Room / 16 czerwca, 2021

Nacon wierzy w sukces symulatora tworzonego przez Simteract

# ,

Dodatkowy budżet od francuskiego wydawcy zwiększy potencjał gry

Nacon – francuski wydawca Train Life: A Railway Simulator tworzonego przez krakowski Simteract – zwiększył o 30 procent budżet produkcyjny gry.  Dodatkowe środki wpłyną do spółki po realizacji „kamieni milowych”. Łączny budżet symulatora przekroczył już wartość kapitałów własnych spółki.

– Potencjał naszej gry, jakość i stopień zaawansowania sprawił, że po ostatnich rozmowach z Nacon, nasz globalny wydawca zdecydował się przeznaczyć dodatkowe środki na rozbudowę i marketing gry. To znaczące zwiększenie budżetu. Szczegóły na temat jego wykorzystania przedstawimy wkrótce, ale mogę już teraz zapewnić, że wpłynie to na potencjał sprzedażowy gry – podkreśla Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Train Life – A Railway Simulator jest pierwszym symulatorem kolejowym, w którym gracz poza obsługą lokomotyw ma możliwość zarządzania taborem – w tym zakup nowych maszyn, dokonywanie decyzji kadrowych czy zdobywanie i wykonywanie kontraktów logistycznych na terenie całej Europy. Gra należy do serii wydawniczej Life, w skład której wchodzi pięć niezależnych od siebie produkcji wydawanych przez Nacon.

– Train Life – A Railway Simulator jest pierwszą tworzoną przez nas grą na taką skalę, dlatego cieszy nas, że za promocję gry odpowiada rozpoznawalny na całym świecie wydawca, który bardzo wierzy w nasz projekt. Jestem pewny, że współpraca z Nacon zaowocuje nie tylko świetnymi wynikami gry Train Life – A Railway Simulator, ale również wypromuje markę Simteract zarówno wśród miłośników kolei jak i fanów symulatorów w ogóle – kończy prezes Marcin Jaśkiewicz.

***

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Według raportu za IV kwartał 2020 roku, spółka wypracowała w zeszłym roku niemal 3,5 mln zł przychodu operacyjnego i ponad 0,5 mln zysku netto.

 

Kontakt PR:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702