Prev post Next post
Press Room / 16 czerwca, 2021

Już dzisiaj premiera gry Heliborne na konsolach Xbox Series X i Xbox One!

# , , , Już dzisiaj premiera gry Heliborne na konsolach Xbox Series X i Xbox One! 1

Klabater zwiększa portfolio swoich gier dostępnych na konsolach

Dziś w godzinach popołudniowych (15:00 CEST) na Xbox One i Xbox Series X zadebiutuje gra Heliborne. Tytuł autorstwa Klabatera, globalnego twórcy i wydawcy na PC i konsole skierowany jest do fanów lotnictwa śmigłowego i sieciowej rozgrywki (multiplayer). Gra dostępna jest w cenie 29,99 USD/EUR i zawiera wszystkie dotychczas opublikowane treści dodatkowe (DLC). 

Z okazji premiery gry na platformie Xbox, Klabater i Alienware zorganizuj wspólnie promocję aktywacyjną z wykorzystaniem Alienware Arena. W dniach 18-21 czerwca gra w wersji na komputery osobiste dostępna będzie za darmo w ramach Free Play Weekend.

Heliborne wraz z dodatkami w wersji PC sprzedała się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy. Klabater przejął prawa do marki od litewskiego studia Jet Cat Games w 2019 roku, a niedługo potem – wydając Enhanced Edition – poprawił jakość wizualną oryginalnej gry oraz wprowadził znaczące usprawnienia m.in: prototypy helikopterów, nocne wersje map, czy zmodernizowany silnik. Użytkownicy mogą zasiąść za sterami najbardziej znanych sowieckich i amerykańskich helikopterów bojowych, wybierając z ponad 40 legendarnych śmigłowców z lat 1955-2003. W grze dostępnych jest ponad 100 wariantów uzbrojenia, a bitwy rozgrywają się na 6 otwartych realistycznie odwzorowanych mapach.

Heliborne to marka, która odniosła sukces na PC. Wersja przygotowana na konsole Microsoftu zawiera wszystkie poprawki i dodatkową zawartość znaną z pecetów – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. – Liczę, że wszyscy fani konsol, którzy szukali dynamicznej rozgrywki lotniczej docenią Heliborne’a i otworzy się dla Klabatera zupełnie nowy rynek zbytu – dodaje. 

Heliborne w wersji na PC, z okazji celebracji premiery konsolowej będzie również dostępny w ramach Free Weekend Play dla społeczności związanej z amerykańską firmą Alienware. W produkcję Klabatera będzie można zagrać w dniach 18-21.06. Heliborne oferuje graczom dynamiczne pole bitwy, gdzie siły powietrzne wspierają oddziały naziemne, odpowiedzialne za fortyfikowanie pozycji i tworzenie linii zaopatrzeniowych.

———————————————-

Klabater

Wydawca i producent gier wideo notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tworzymy i wydajemy gry z pasji, które swoją fabułą oferują graczom nieprzeciętne historie i pozwalają na długą, kreatywną zabawę. Grami wideo zajmujemy się od ponad 15 lat. Wydajemy i tworzymy gry polskich i zagranicznych twórców. Nasz zespół składa się z pasjonatów gier i branżowych weteranów z wieloletnim doświadczeniem. W każdą grę, która przechodzi przez nasze ręce wkładamy maksimum wysiłku i 100% zaangażowania. Od 2018 roku otworzyliśmy własne studio, odpowiedzialne za gry Crossroads Inn. Obecnie pracujemy nad grami The Amazing American Circus, Moonshiners oraz dalszym rozwojem bestsellerowej marki Heliborne.

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335