Prev post Next post
Press Room / 27 maja, 2021

Heliborne – bestseller Klabatera już wkrótce zadebiutuje na Xbox Series X oraz Xbox ONE!

# , , Heliborne - bestseller Klabatera już wkrótce zadebiutuje na Xbox Series X oraz Xbox ONE! 1

16 czerwca gry Heliborne zadebiutuje na konsolach Microsoftu. zawierać będzie wszystkie wydane dodatki. Sugerowana cena edycji to 29,99 EUR/USD.

Heliborne to realistyczny symulator nowoczesnego pola walki z użyciem śmigłowców bojowych, który wprowadza graczy w świat śmigłowego lotnictwa wojskowego.

Od debiutu w październiku 2017 roku na platformie PC, tytuł cieszy się niezmienną popularnością. W 2019 roku Klabater przejął prawa do marki, wkrótce po tym gra została odświeżona i wydana jako Enhanced Edition. Do końca 2020 roku grę wraz z dodatkami w wersji PC sprzedano 100 000 egzemplarzy. Kolejnym etapem komercjalizacji marki Heliborne jest wydanie gry na platformę XBOX. Już 16 czerwca, Heliborne będzie dostępnyć na konsole XBOX ONE i XBOX Series X w Microsoft Store w cenie 29,99 EUR/USD.

Heliborne to marka, która pomogła Klabaterowi wystartować, do dziś gra sprzedaje się bardzo dobrze pozostając jednym z naszych best sellerów. Przejęliśmy prawa do tej produkcji, bo mocno wierzymy w potencjał rozwoju tego gatunku. Fani śmigłowców nie są przesadnie rozpieszczani, jeśli chodzi o konsole, dlatego cieszę się, że będą mogli ograć Heliborne’a w najlepszej dostępnej wersji również na platformie konsolowejmówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

 

Dla pasjonatów podniebnych starć i strzelanek, dostępnych jest ponad 40 legendarnych śmigłowców z lat 1995-2003, najbardziej znane sowieckie i amerykańskie helikoptery bojowe oraz ponad 100 wariantów uzbrojenia. Na sześciu otwartych mapach jak m.in. Zatoka Tonkińska (Wietnam) czy Prowincja Badachszan (Afganistan) oraz mapach typu sandbox, gracze mają możliwość rywalizować w trzech trybach: pojedynczego gracza, kooperacji oraz rywalizacji sieciowej do 10 grających.

W Heliborne gracze stawią czoła przeciwnikom w wiernie odwzorowanych misjach historycznych, będą również rywalizować w trybie wieloosobowym. Gra oferuje również możliwość walki ramię w ramię z przyjaciółmi w ekscytującym trybie kooperacji.

 

O spółce:

Klabater S.A. to warszawski wydawca gier wideo, który stawia na nietuzinkowe rozwiązania oraz wyjatkową oprawę graficzną. Spółka korzysta z crowdfundingu, co zapewnia jej dużą elastyczność i łatwość skalowania projektów. Najważniejszą nadchodzącą produkcją jest The Amazing American Circus, która łączy elementy gry karcianej oraz strategii. Produkcja ma trafić 20 maja na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Klabater S.A. jest spółką notowaną na giełdzie NewConnect od 2019 roku.

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335