Prev post Next post
Press Room / 24 maja, 2021

Grupa Kapitałowa GameDesire aktualizuje strategię

# , , , Grupa Kapitałowa GameDesire aktualizuje strategię 1

Stribog Games – dawniej OneMoreGame.STUDIO – w trakcie istotnych zmian 

 

Autorzy gry Gemstone Legends postanowili mocno zaakcentować swój rodowód oraz motyw swoich produkcji. Zmiana nazwy studia na Stribog Games rozpoczyna okres, w którym spółka zależna, należąca do Grupy Kapitałowej GameDesire będzie inspirować się m.in. legendami, mitologią oraz kulturą starosłowiańską. Szeroko zakrojona kampania renamingowa połączona jest z aktualizacją działalności całej rodziny GameDesire.

Motywy mitologiczne zyskały w ostatnich latach dużą rozpoznawalność. Możemy je dostrzec w największych i najbardziej dochodowych produkcjach ostatniej dekady takich jak chociażby: God of War, Assassin’s Creed czy Wiedźmin III oraz utytułowanych grach Indie, jak m.in. Hades. Utrzymujący się od wielu lat trend jest zauważalny nie tylko na komputerach i konsolach, ale również na największym światowym rynku w branży gamingowej – gier mobilnych. Przykład stanowi Gemstone Legends autorstwa Stribog Games (OMG), wykorzystujący motywy słowiańskie. Spore zainteresowaniem jej twórców wątkami starożytnymi, zwłaszcza z rejonu wschodniej Europy, wpłynęło na zmianę nazwy spółki na wywodzącą się od imienia mitycznego bóstwa – Strzyboga. Dzięki temu, marka ma być bardziej rozpoznawalna oraz kojarzona z konkretnym rodzajem gier.

OneMoreGame.STUDIO pracowało przy różnych produkcjach pod patronatem GameDesire Group. Teraz, kiedy odnaleźliśmy własną drogę w branży, chcemy dalej promować motywy mitologii słowiańskiej wśród międzynarodowej społeczności. Powołanie Stribog Games to symboliczne nowe otwarcie – ukierunkowane na produkcje oparte na wątkach herosów, lokalnym folklorze, magii i legendach. Mamy nadzieję, że zapewnimy bogactwo pozytywnych doznań u klientów, ponieważ zadowolenie odbiorców jest nieodłącznym elementem dobrobytu spółki – dodaje Prezes Marek Wylon.

Spółka planuje – oprócz prowadzenia dalszych prac nad Gemstone Legends – ukończyć 3 nowe projekty, których premiery odbywać się mają co 10-12 miesięcy do końca 2023 roku. Natomiast w kwestii gatunków gier Stribog Games wciąż pozostaje w obszarze RPG z dużym budżetem przeznaczonym na aktywizację graczy przy zachowaniu bardzo wysokich wskaźników monetyzacji. Niedługo mają się rozpocząć prace nad nowym produktem tej kategorii:

Nasza kolejna gra, będzie należeć do gatunku MidCore. Podobnie jak w przypadku Gemstone Legends, będzie oscylować w klimacie RPG z domieszką elementów grafiki 3D. Do pracy przy projekcie założyliśmy udział 50 osób, a na jego finalną postać poczekamy ok. 2 lata. Oczywiście stawiamy na tytuły z motywem mityczno-słowiańskim, natomiast z początkiem 2023 roku, planujemy pojawić się również z grami na konsole Nintendo Switch – kontynuuje.

Nowa nazwa stanowi zaledwie część zmian związanych z działaniem całej grupy kapitałowej. Zarząd GameDesire posiada już plany na przyszłość, związane z poszerzeniem swojej działalności o projekty technologiczne, w tym backendowe.

W branży bardzo ważny jest ciągły ruch, dlatego zamierzamy podejmować współpracę z nowymi firmami. Jedna już nam dorosła, mam na myśli dobrze rozwijającą się – Stribog Games. Dzięki temu posiadamy przestrzeń by powołać do życia kolejne ciekawe projekty. Myślimy np. o spółkach zajmujących się dostarczaniem technologii backendowych, które pomagają w zarządzaniu podstawową logiką biznesową. – kończył Prezes GameDesire i Stribog Games, Marek Wylon.

***

O spółce: 

Stribog Games jest zespołem specjalizującym się w tworzeniu gier mobilnych. Należy do grupy kapitałowej, w skład której wchodzi podmiot dominujący o stabilnej pozycji na rynku – GameDesire. Stribog Games (wcześniej znane jako OneMoreGame.STUDIO wykorzystuje doświadczenie całej grupy, a wprowadzając innowacje skupia się na tworzeniu gier mobilnych F2P o jakości Premium. Kluczowym produktem spółki jest gra Gemstone Legends, która zadebiutowała pod koniec poprzedniego roku na platformach iOS oraz Android.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, +48 504 212 463