Prev post Next post
Press Room / 27 maja, 2021

Długo oczekiwana premiera Green Hell na konsole na Xbox One i PlayStation 4 już 9 czerwca!

# ,

Green Hell – bardzo wysoko oceniany przez graczy, hiperrealistyczny survival od Creepy Jar ukaże się już 9 czerwca bieżącego roku na Xbox One i PlayStation 4 w cenie 24,99 USD / 24,99 Euro. W dniu premiery gra będzie kompletnym odpowiednikiem wersji PC z wyjątkiem rozszerzenia Spirits of Amazonia, które zostanie dodane do tytułu w najbliższej przyszłości.

Wydanie Green Hell na konsole Xbox i PlayStation jest częścią strategii Creepy Jar, zgodnie z którą spółka dąży do rozszerzenia kanałów dystrybucji swoich tytułów na najpopularniejsze platformy gier video. W poprzednim roku Green Hell zadebiutował na konsolach Nintendo Switch, a już 9 czerwca symulator przetrwania w amazońskim lesie będzie dostępny na Xbox One oraz PlayStation 4, w cenie 24,99 USD / 24,99 Euro. Zarówno na platformach Microsoftu i Sony wydawcą cyfrowej wersji gry będzie Creepy Jar.

– Wydanie Green Hell na platformy Xbox i PlayStation jest naprawdę dużym projektem – mówimy o otwarciu się na rynek posiadający setki milionów użytkowników konsol. Co ważne, gracze od dawna wyczekiwali tej wersji gry – pytania o datę premiery na konsolach było najczęstszym, jakie nam zadawano na przestrzeni lat. Postawiliśmy na self-publishing, bo pozwoli nam to nie tylko na zmaksymalizowanie zysków, ale też na zdobycie bezcennego doświadczenia – tłumaczy Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Green Hell to desperacka walka o przetrwanie w głębi amazońskiego lasu deszczowego. Zarówno w trybie jednoosobowym jak i kooperacji gracze będą musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, jednocześnie budując bazy, polując czy zdobywając pożywienie. Wciągający Tryb Fabularny pozwoli zgłębić sekrety zaginionych plemion Amazonii i odkryć tajemniczy cel misji głównego bohatera.

Green Hell na komputery PC pojawił się na platformie Steam w trybie Wczesnego Dostępu w sierpniu 2018 roku a premierę pełnej wersji miał we wrześniu 2019. Od tamtej pory gra, która jest wciąż przez Creepy Jar wspierana i udoskonalana, dotarła do ponad półtora miliona graczy.

____________________________

O spółce:

Creepy Jar to developer gier, specjalizujący się w gatunku survival simulation. Spółka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność jako twórca Green Hell – najlepszej polskiej gry 2019 roku wg Digital Dragons. To zaawansowany symulator przetrwania w lasach deszczowych Amazonii. Produkcję cechuje wyjątkowy realizm i doskonałe dopracowanie szczegółów. Gra zadebiutowała w formule Eealy Access w sierpniu 2018 r., a premierę pełnej wersji miała rok później, we wrześniu 2019r. Do tej pory Green Hell doczekał się wersji co-op odnoszącej ogromne sukcesy oraz pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia.

Studio zostało założone w 2015 r przez weteranów branży, zdobywających doświadczenie przy największych i najważniejszych polskich produkcjach.  Strategia i filozofia spółki zakładają tworzenie gier z tzw. długim ogonem sprzedażowym. Creepy Jar ciągle pracuje i rozwija swój pierwszy projekt Green Hell oraz prowadzi ekspansję na kolejne platformy – spółka planuje premiery na konsolach PlayStation oraz Xbox. Ponadto w fazie produkcji znajduje się kolejny tytuł spółki – Chimera – tajemniczy base-building survival, osadzony w tematyce si-fi.

Creepy Jar od lat buduje swój prestiż oraz wiarygodność poprzez przejrzyste prowadzenie polityki korporacyjnej. Spółka od 2018 roku była notowana na giełdzie NewConnect, a w kwietniu 2021 roku przeszła na główny parkiet GPW.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335