Prev post Next post
Press Room / 4 lutego, 2021

Premiera Model Builder w trzecim kwartale 2021 r.

# , , , , , , , Premiera Model Builder w trzecim kwartale 2021 r. 1

Moonlit zakończy prace nad symulatorem do końca lipca bieżącego roku

 

Moonlit, krakowski developer specjalizujący się w produkcji gier wideo pozwalających na cyfrowe realizowanie hobby zatwierdził zaktualizowaną roadmapę dla nadchodzącej gry Model Builder. Zgodnie z nią prace nad grą zakończą się nie później niż 31 lipca, a jej premiera będzie miała miejsce w trzecim kwartale bieżącego roku. 

 

Po licznych opiniach i uwagach zebranych wśród graczy w poprzednim roku, Moonlit postanowił poczynić kolejny krok w ewolucji i tak już bardzo popularnego gatunku symulatorów, rozwijając go do poziomu – określanego przez spółkę jako “Virtual Hobby”.

Korzystając z feedbacku od wydawców na targach Gamescom oraz od społeczności zebranej wokół produkcji, znaleźliśmy wspólny mianownik naszych nadchodzących tytułów. Pozwalają one na rozwój pasji i marzeń – stąd określamy je mianem Virtual Hobby. To coś więcej niż symulatory – postrzegamy te gry jako naturalną konsekwencję w rozwoju gatunku. Model Builder to nie tylko symulator składania modeli – to wirtualna przestrzeń, w której gracza nie dosięgają ograniczenia i przeszkody codzienności. Chcemy, aby nasze dzieło było miejscem do relaksu, realizacji pasji – w tym celu rozwijamy wachlarz narzędzi, aby możliwe było dać upust swojej kreatywności w grze. Z drugiej strony nie uciekamy od “growej” natury gatunku – pracujemy nad rozbudowanym trybem kariery, w którym wcielamy się w profesjonalnego modelarza.

Opublikowana w styczniu 2020 strona produktu na platformie Steam i korespondujący z nią prototyp stanowiły trzon działań związanych z badaniem potencjału Model Buildera i zainteresowania wśród graczy. Pozytywne zakończenie etapu preprodukcji i weryfikacji marketingowej projektu przełożyło się na rozpoczęcie właściwych prac deweloperskich w marcu ubiegłego roku. Od tego czasu projekt dynamicznie się rozwijał, będąc jednocześnie na bieżąco konfrontowany z wymaganiami rosnącej wokół gry społeczności graczy – zgodnie z podejściem, które Spółka określa jako strategię Marketing Driven Development. W wyniku tego obecna wersja Model Builder stanowi większą i bardziej rozbudowaną produkcję niż pierwotnie zakładali twórcy.

Wraz z rozwojem produkcji odkrywały się przed nami liczne wskaźniki, zdradzające znacznie większy niż początkowo zakładaliśmy potencjał projektu. Uznaliśmy, że dodatkowa inwestycja jest kluczowa, aby nie zmarnować olbrzymiej szansy, jaką otwiera przed nami Model Builder. Walczymy o długofalowe zyski z produkcji – żeby je osiągnąć musimy stanąć na wysokości zadania względem spełnieniem oczekiwań graczy względem podstawowej wersji gry. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach – szczególnie w dobie pandemii – gry nie konkurują już tylko między sobą o czas użytkowników – ale także z innymi mediami cyfrowymi, chociażby coraz bardziej popularnymi serwisami streamingu filmów jak Netflix. Dlatego dodatkowy czas jaki zajmie nam produkcja wykorzystamy także do pozyskania kolejnych licencji ważnych graczy ze świata modelarskiego – poza obecnymi już AK Industries, czy Hobby Zone. Jednocześnie jesteśmy na finiszu rozmów z potencjalnymi dystrybutorami gry Model Builder i liczymy, że już w najbliższych tygodniach będziemy mogli pochwalić się imponującą umową wydawniczą – kończy prezes Moonlit

To, co odróżnia modelarza od innych tytułów to wątek fabularny, który wprowadza warstwę emocjonalną do “mechanicznych” z natury symulatorów i znacząco podnosi poziom immersji wirtualnego świata. Moonlit podkreśla wysoką jakość wizualną produktu, a w związku z dbałością o szczegóły i długim okresie wsparcia produkcji, będziemy mieli do czynienia z GAAS (Game as a service) – grą/usługą, stale uzupełnianą o nowe treści dla użytkowników – których jak podaje Spółka – jest zaplanowanych bardzo wiele.

Prace nad podstawą Model Builder ukończymy w zaledwie półtora roku od ich rozpoczęcia, co biorąc pod uwagę szereg dodanych przez nas funkcjonalności, jest optymalnym wynikiem. Etap ten jednak traktujemy jako przygotowanie bazy pod dalszy rozwój gry, który jest rozplanowany na kolejne lata: w formie DLC i rozbudowanych aktualizacji projektu. Wsparcie popremierowe uważamy za kluczowe dla pełnowymiarowego sukcesu projektu – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit.

Ponadto, w grze poza wspomnianym wyżej wątkiem fabularnym znajdzie się relaksujący i kreatywny tryb Sandbox, zapewniający nieograniczoną swobodę twórczą. Dzięki rozdzieleniu na fabularny tryb kariery oraz piaskownicy, Model Builder ma być tytułem przygotowanym dla szerokiego grona odbiorców.

Jesteśmy w trakcie ciągłego procesu poznawania naszych odbiorców, których możemy podzielić zasadniczo na dwie grupy. Pierwsza to tzw. gracze mainstream – oczekujący przyjemnej rozgrywki w ramach prowadzenia warsztatu modelarskiego i do których kierowana jest intryga kryjąca się w wątku fabularnym. Druga grupa to “kreatorzy” – modelarze, hobbyści i wszelkiego rodzaju osoby z zamiłowaniem artystycznym – dla nich rozwijamy tryb Sandbox, który pozwalać będzie na niemal nieograniczoną swobodę twórczą. Liczymy, że oba te tryby, jak i kryjące się w nich innowacje zapewnią Model Builderowi pozycję tytułu “numer jeden” jako cyfrowego warsztatu do realizacji własnych pasji – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit

 

 

 

 

 

 

 

***

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

 

Kontakt PR

Sylwia Borowska, s.borowska@strictminds.com, tel.: +48 791 910 702

Kontakt IR

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463