Prev post Next post
Press Room / 2 lutego, 2021

Premiera pierwszej części Spirits of Amazonia kolejnym sukcesem spółki Creepy Jar 

# , , , Premiera pierwszej części Spirits of Amazonia kolejnym sukcesem spółki Creepy Jar  1

Green Hell powrócił do bestsellerów platformy Steam

Green Hell, najlepsza polska gra 2019 roku wg Digital Dragons, ponownie znalazła się w pierwszej dziesiątce kategorii ‘Global Top Sellers’ na platformie Steam. Powrót na szczyt popularności gra zawdzięcza premierze pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia oraz przygotowanej z tej okazji promocji -30%.

Dzięki premierze Spirits of Amazonia połączonej z trwającą do 1.02.2021 przeceną, Green Hell ponownie wzbudził ogromne zainteresowanie wśród graczy z całego świata. Odnotowany w niedzielę wynik ponad 13 tysięcy jednocześnie aktywnych użytkowników jest najwyższym peakiem gry od czasu premiery trybu wieloosobowego w kwietniu 2020. Zauważalna również była zdecydowanie liczniejsza grupa widzów oglądających Green Hell na portalu Twitch.tv, gdzie przygody w amazońskiej dżungli śledziło jednocześnie blisko 25 tysięcy osób. Sukces ten jest efektem pracy całego zespołu Creepy Jar w miesiącach poprzedzających premierę Spirits of Amazonia.

W wyniku wytężonej pracy zespołu, przez ostatnie tygodnie udało się wyeliminować większość poważnych błędów oraz wyszlifować elementy związane z gameplayem i fabułą. Dzięki temu dodatek został bardzo dobrze przyjęty przez graczy i tchnął nowe życie w Green Hella – na co dowodem jest to, że od premiery Spirits of Amazonia nieprzerwanie znajdujemy się w top 9-12 najlepiej sprzedających się gier na Steam – opisuje premierę dodatku Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar

Przypominamy, iż Spirits of Amazonia jest ogromnym projektem, dlatego został on podzielony na trzy części. W pierwszej z nich graczom został zaprezentowany system questów i zdobywania reputacji wśród tubylców. Premiera kolejnych części Spirits of Amazonia są planowane jeszcze w tym roku. Dotychczas gra Green Hell sprzedała się w ponad półtora miliona egzemplarzy na platformie Steam, a liczba użytkowników posiadających ją na swojej liście życzeń (Steam Wishlist) szacowana jest na ponad milion osób.

– Liczymy, że kolejne części Spirits zostaną równie ciepło przyjęte przez graczy i sprawią, że Green Hell dalej będzie się rozwijał jako tytuł i zyskiwał rzesze nowych fanów. Nasza gra jest longsellerem i pragniemy, aby wzbudzała zainteresowanie przez wiele najbliższych lat – kończy prezes