Prev post Next post
Press Room / 8 lutego, 2021

Milton Essex czeka pracowity rok

# Milton Essex czeka pracowity rok 1

Jeszcze w tym półroczu Milton Essex planuje zakończyć proces certyfikacji innowacyjnej technologii SkinSENSE, automatyzującej odczyty skórnych testów alergicznych. Pilotażowe wdrożenie rozwiązania będzie prowadzone w drugiej połowie roku. Dzięki środkom z emisji i wsparciu NCBiR spółka posiada wystarczające środki na rozwijanie równolegle trzech projektów w dziedzinie cyfrowej diagnostyki medycznej. 

– Ubiegły rok był dla nas przełomowy pod wieloma względami. Zakończyliśmy kluczowe etapy prac nad naszymi projektami, otrzymaliśmy dofinansowanie na rozwój technologii, która pomoże w walce z pandemią wirusa SARS-COV2, a w grudniu zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect. Mamy ambicję, aby stać się prekursorem innowacyjnych rozwiązań medyczno-technologicznych i konsekwentnie realizujemy ten cel – zapewnia Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex.

Spółka rozwija obecnie trzy projekty w dziedzinie cyfrowej diagnostyki medycznej, oparte o autorską technologię i wykorzystujące Sztuczną Inteligencję.

SkinSENSE to rozwiązanie automatyzujące odczyty skórnych testów alergicznych. W IV kwartale 2020 rozpoczęty został proces certyfikacji, którego zakończenie planowane jest na maj 2021 r. W drugiej połowie roku przeprowadzony zostanie pilotażowy program dla systemu. Jego celem jest zgromadzenie danych dotyczących wyników testów alergicznych oraz dalszy rozwój i uczenie sieci neuronowych. Dodatkowo, w pierwszym kwartale 2021 planowane jest zakończenie prac nad projektem wzorniczym obudowy głowicy SkinSENSE oraz kluczowych elementów optoelektronicznych.

W 2020 r. spółka Milton Essex uzyskała w ramach konkursu „Szybka Ścieżka – koronawirusy” prawie 7 milionów PLN w ramach dofinansowania projektu FACE-COV. To systemowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania miejsc publicznych metodą termowizyjną i detekcji markerów zakażenia z użyciem sztucznej inteligencji i opcją identyfikacji biometrycznej osób potencjalnie zakażonych koronawirusem SARS-COV2. Podpisanie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło rozwój technologii, która będzie prawdopodobnie pierwszym w skali światowej zarejestrowanym urządzeniem medycznym pozwalającym na zdalny pomiar temperatury z dużej odległości.

Dokładna data wprowadzenia produktów na rynek nie jest jeszcze znana.

****

 

O spółce:

Milton Essex SA jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Spółka prowadzi badania i gromadzi ponad dwadzieścia lat doświadczeń badaczy, które pozwoliły na opracowanie innowacyjnego systemu diagnostycznego SkinSense™. Produkt ten służy do zautomatyzowanego odczytu wyników skórnych testów alergicznych i cechuje się zgodnością ze wszystkimi obecnymi na rynku zestawami do wykonywania skórnych testów alergicznych. Na jego podstawie rozpoczęto też projektowanie systemu FaceCOV™, czyli autorskiego projektu skanera do wykrywania symptomów temperaturowych zarażenia czynnikami infekcyjnymi, który wykorzystuje zastosowaną technikę pomiarową i będzie urządzeniem dedykowanym jedynie do pomiaru temperatury ciała człowieka.

 

Kontakt IR:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, +48 504 212 463