Prev post Next post
Press Room / 24 listopada, 2020

Gaming na Giełdzie: V edycja odbędzie się już za tydzień!

# , , , , , , , , , , Gaming na Giełdzie: V edycja odbędzie się już za tydzień! 1

Specjaliści z branży gamedev zapraszają do dyskusji na najważniejsze tematy gamingowe.

Już za tydzień, 1 grudnia 2020, odbędzie się piąta edycja konferencji Gaming na Giełdzie – ponownie w wersji online. Podczas wydarzenia organizowanego przez Strict Minds we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz redakcjami Polski Gamedev i StockWatch.pl dowiecie się, jak niedawna premiera konsol nowej generacji wpłynęła na świat gamingu.

Piąta edycja konferencji Gaming na Giełdzie odbędzie się już 1.12 o godzinie 15:00. Ponownie panelistów można będzie wysłuchać online a tematem przewodnim będzie nowa generacja konsol i jej wpływ na polskie firmy game deweloperskie. W konferencji wezmą udział przedstawiciele małych i niezależnych studiów, największe polskie spółki, analitycy giełdowi oraz publicyści. Podobnie jak przy ostatnich edycjach współorganizatorami są Giełda Papierów Wartościowych, StockWatch.pl oraz PolskiGamedev.pl. Wśród gości nie zabraknie twórców pierwszej polskiej gry na konsolach nowej generacji – Bloober Team, autorów Observer: System Redux.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rozrywkowej ostatnich lat – premiery PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Nowe konsole to nowe rozdanie na rynku gier – specjaliści z branży omówią obecne trendy i wraz z analitykami giełdowymi podpowiedzą, na co powinni zwrócić uwagę inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zainteresowani tym dynamicznym rynkiem.

Dziewiąta generacja konsol to masa szans, ale i masa zagrożeń. Budżety puchną, a w efekcie rosną ceny gier, najpopularniejsze platformy dystrybucji cierpią przez klęskę urodzaju (coraz śmielej mówi się o „indie apokalipsie”), a Sony i Microsoft, a więc główni rozgrywający, chcą nas skusić już nie tylko tytułami na wyłączność, ale również usługami abonamentowymi. Podczas piątego Gamingu na Giełdzie pomówimy o zmianach: wspólnie z przedstawicielami polskiego gamedevu spróbujemy je przewidzieć, przygotować się na nie i odrobinę oswoić – komentuje Mateusz Witczak, redaktor naczelny PolskiGamedev.pl

W czasie konferencji odbędą się cztery panele. Trzy poświęcone zostaną zagadnieniom nowej generacji konsol i pracy rodzimych studiów gamingowych. Udział zapowiedzieli przedstawiciele takich firm jak m.in. Bloober Team, Starward Industries czy Far From Home. Wydarzenie zamknie spotkanie z doświadczonymi analitykami giełdowymi, zajmującymi się rynkiem gamingowym.

– Gry produkowane przez polskie spółki trafiają na globalny rynek w dystrybucji cyfrowej. Jeżeli trafiają w gusta graczy, mogą przełożyć się na ogromne zyski. Aby na tym zarobić, nie wystarczy jednak odpowiednia ocena potencjału sprzedażowego gry przez inwestora. Warto wiedzieć też jaki jest model biznesowy spółki, ile podmiotów stoi w kolejce do podziału zysku oraz jaki wynik finansowy jest już uwzględniony w cenie akcji na giełdzie. W panelu analitycznym porozmawiamy o tym, jak analizować rynek gamingowy – komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl

Pierwszy panel poświęcony będzie Playstation 5 i Xbox Series X|S. Przedstawiciele Bloober Team, Simteract oraz Far From Home wyjaśnią, jakie nowe możliwości i nowe wyzwania stoją przed producentami gier po premierze sprzętu nowej generacji.

Drugi panel to próba przewidzenia, jak rynek konsol będzie wyglądał za 10 lat. Bloober Team, GameDesire i Moonlit opowiedzą o rosnących budżetach AAA, hermetyzującym się rynku gier mobilnych i usługach abonamentowych.

Kolejna dyskusja skupi się na małych studiach i ich pracy u progu zmiany generacji konsol. Nad tym tematem pochylą się: Starward, 7Levels, Kool2Play.

Ostatni, czwarty panel, skierowany jest do osób zainteresowanych inwestycjami na rynku gier. Przemek Barankiewicz, Michał Pietrzkiewicz i Konrad Ryczko przekażą najważniejsze wskazówki, którymi powinni kierować się entuzjaści branży.

– Branża gamingowa kwitnie na całym świecie, szczególnie w Polsce. Potwierdza to fakt, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest liderem pod względem notowanych spółek gamingowych. W tym roku na warszawskim parkiecie zadebiutowało dotychczas 10 producentów gier, a łączna wartość tegorocznych emisji akcji w ramach IPO z tej branży wyniosła 63 mln zł. Nowi debiutanci przyciągają na GPW wysokiej klasy inwestorów z kraju i zagranicy, wpływając na potencjał polskiej branży kreatywnej. Nadchodząca konferencja pomoże w zrozumieniu trendów zachodzących na tak dynamicznym rynku, jakim jest gaming – mówi Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Harmonogram konferencji dostępny jest na:

https://www.facebook.com/events/1012701685908542/

oraz

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/gaming-na-gieldzie-v-jak-nowe-konsole-wplyna-na-uklad-sil-w-swiecie-gier

Kontakt:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702