Prev post Next post
Press Room / 25 listopada, 2020

Fantastyczny start Observer: System Redux

# , Fantastyczny start Observer: System Redux 1

Pierwszy polski tytuł na konsolach nowej generacji, czyli Observer: System Redux autorstwa Bloober Team, zaliczył niezwykle udany start. W zaledwie dwa tygodnie od premiery, gra zwróciła koszty produkcji i promocji. Cyberpunkowy horror mistrzów gatunku zbiera fantastyczne oceny. Aktualna średnia na Metacritics to 88%!

Bardzo cieszymy się z debiutu “odświeżonego” Observera. Przede wszystkim w tym ciężkim okresie pandemii udało nam się dostarczyć grę na premierę obu konsol nowej generacji. Naturalnie cieszy nas pokrycie kosztów, szczególnie, że nie były to “drobne” tylko siedmiocyfrowa kwota. Ale jeszcze bardziej istotne jest to jakie opinie zbiera gra – zarówno od dziennikarzy jak i graczy. To dla nas bardzo istotne szczególnie, że Observer: System Redux jest tytułem, który będzie miał raczej długi ogon sprzedażowy, a dobre recenzje w tym oczywiście pomagają – komentuje premierę Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Observer: System Redux zebrał bardzo przychylne recenzje – gra zdobywa wysokie noty zarówno na Xbox Series X|S, PS5 jak i komputerach osobistych.

– Świetna premiera Observer: System Redux to znakomity prognostyk przed nadchodzącą wielkimi krokami premierą The Medium, które zadebiutuje na Xbox Series X|S oraz PC na początku przyszłego roku. Liczymy na to, że System Redux to dopiero aperitif przed The Medium, więc nie chłodzimy jeszcze szampana – kończy prezes.

______________________________________________________________________

 

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, będący światowym liderem gatunku horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016) czy wielokrotnie nagradzany Observer oraz Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą.

Więcej informacji: www.blooberteam.com

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl