Prev post Next post
Press Room / 6 listopada, 2020

Feardemic wyda DARQ: Complete Edition na konsole obecnej i nadchodzącej generacji

# , , Feardemic wyda DARQ: Complete Edition na konsole obecnej i nadchodzącej generacji 1

Działalność spółki zależnej Bloober Team nabiera rozpędu

 

Feardemic, spółka zależna Bloober Team wyda DARQ: Complete Edition na konsolach nowej generacji – PlayStation 5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch na początku 2021 roku. Premierę poprzedzi grudniowy debiut gry na PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych. 

 

DARQ: Complete edition jest znacznym kamieniem milowym dla Feardemic. Ubiegłoroczna wersja gry na komputery osobiste spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i mediów, dlatego wierzymy, że ulepszona i uzupełniona o dodatki DARQ: Complete Edition okaże się sukcesem. Gra charakteryzuje się burtonowską kreską oraz ciekawymi zagadkami środowiskowymi. To najważniejszy projekt w tegorocznym portfolio Feardemica i pierwszy w zmodyfikowanej strategii. – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

Wersja na sprzęt nowej generacji będzie oferowała grafikę 4K oraz pełne wykorzystanie możliwości nowych konsol Microsoftu i Sony. Równocześnie z DARQ: Complete Edition zadebiutuje również ostatnie, darmowe rozszerzenie do gry, zatytułowane The Crypt. Wszystko to dzieje się w przełomowym dla rynku momencie debiutu nowych konsol, czego w pełni świadomy jest Bloober Team:

 

–  Wydajemy grę na wszystkie platformy i wiemy, że wiele osób posiadających konsole obecnej generacji, w ciągu najbliższych miesięcy przesiądzie się na mocniejszy sprzęt. Dlatego też, wszyscy, którzy zakupią DARQ: Complete Edition na Xbox One/ PlayStation 4, będą mogli za darmo odebrać wersję na konsole PlayStation 5, Xbox Series X|S – kontynuuje prezes.

 

Feardemic jest odpowiedzialny również za wersje pudełkowe DARQ: Complete Edition na wszystkie platformy. Wydanie fizyczne zadebiutuje w I kwartale 2021 roku. Natomiast twórca gry, Unfold Games ogłosił dodatkowo, że powstanie komiks na podstawie serii, zatytułowany DARQ: Dream Journal, który zgłębi fabułę znaną z rozgrywki. Nad przeniesieniem historii na papier pracują m.in. Wlad Marhulets (dyrektor kreatywny DARQ) oraz Kelsey Haley, która pracowała w topowych amerykańskich studiach: Dreamworks, Disney, Universal a także South Park. Komiks zadebiutuje w 2021 roku.

 

Universum DARQ jest ciekawie budowane. Wierzymy, że dzięki temu gra będzie posiadała długi ogon sprzedażowy – kończy prezes Bloober Team.

 

______________________________________________________________________

 

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, będący światowym liderem gatunku horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016) czy wielokrotnie nagradzany Observer oraz Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą.

Więcej informacji: www.blooberteam.com

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl