Prev post Next post
Press Room / 16 października, 2020

Polska unikatowa technologia pomoże walczyć z COVID-19

# , , , , , , Polska unikatowa technologia pomoże walczyć z COVID-19 1

Dzięki współpracy NanoGroup i Marion powstanie pierwsza w Europie maseczka biobójcza

NanoGroup S.A. poinformowała, że NanoSanguis S.A. (spółka zależna) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem SARS – CoV – 2 wywołującym chorobę COVID – 19. Właściwości biobójcze maseczek zostały potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych na partii testowej maseczek wykonanej przez NanoSanguis S.A. Obecnie, we współpracy z NanoNogroup, Marion sp. z o.o. pracuje nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek. Maseczki trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów.

 

Rola NanoGroup w przełomowym projekcie ma charakter kompleksowy i obejmuje prace od opracowania koncepcji technologii modyfikacji maseczek ochronnych, poprzez wykonanie partii testowych nowych produktów, aż po wdrożenie opracowanej technologii na linii produkcyjnej wraz z opracowaniem metodologii i doborem urządzeń do procesu kontroli jakości nowych produktów.

– Rozpoczęliśmy proces certyfikacji oraz ochrony patentowej technologii. Mam nadzieję, że nasza innowacja zapewni ludziom w Polsce a później w całej Europie dodatkową, wyjątkowo skuteczną ochronę przed wirusem COVID-19. Maseczki będą posiadać właściwości bakterio i wirusobójcze, dzięki którym będą zdecydowanie skuteczniejsze od powszechnie używanych na rynku. – mówi prof. Tomasz Ciach odpowiedzialny za rozwój technologii w NanoGroup S.A.

 

Firmy rozpoczęły proces zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

– Opracowane przez naukowców NanoGroup maseczki z warstwą biobójczą dają nam przewagę technologiczną i umożliwią nam konkurowanie jakością produktu na rynku zdominowanym przez produkty chińskie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań da nam przewagę konkurencyjną na wymagającym europejskich rynkach w obszarze ochrony zdrowia. Już teraz zainteresowanie naszym produktem jest większe niż moce pierwszych dwóch linii produkcyjnych które stawiamy. – mówi Waldemar Ostrowski, prezes Marion.

Umowa z Marion będzie miała wpływ na wyniki NanoGroup S.A. w 2020 r. – Warunki umowy są objęte klauzulą poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że wynagrodzenie składa się z części stałej, która wpłynie do spółki w tym roku i określonego procentu od sprzedawanych maseczek, które będzie wypłacane NanoGroup przez 7 lat od podpisania umowy. – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup S.A.

Planujemy kontynuować współpracę z NanoGroup w obszarze realizacji strategii poszerzania asortymentu poprzez realizację zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych. – dodaje Waldemar Ostrowski.

O spółkach:

NanoGroup jest grupą spółek medycznych i biotechnologicznych, działających w obszarze diagnostyki, terapii i rehabilitacji pacjentów onkologicznych. W skład Grupy NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne: NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A., w których prowadzony jest rozwój zaawansowanych projektów biotechnologicznych. W ramach działalności NanoGroup prowadzone są badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nowoczesnych technologii medycznych, takich jak biotechnologia, nanotechnologia, farmakologia oraz diagnostyka medyczna. NanoGroup S.A. zadebiutowała na Głównym Rynku GPW w grudniu 2017 roku.

Więcej informacji o grupie: http://nanogroup.eu/

Marion sp. z o.o. jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm kosmetycznych w Polsce. Utrzymuje silną pozycję na polskim rynku. Firma intensywnie rozwija sieć dystrybucji w takich krajach jak: Holandia, Arabia Saudyjska, Egipt, Irak, Czechy, Litwa, Łotwa, Ukraina, Niemcy, Francja.