Prev post Next post
Press Room / 19 października, 2020

Fuero Games – współtwórca mobilnej wersji Wiedźmina – zmierza na NewConnect

# , , , , ,

Warszawski developer i wydawca gier z wieloletnim doświadczeniem przedstawia swoją nową strategię

 

Fuero Games, dynamicznie rozwijające się studio gamedeveloperskie odpowiedzialne w przeszłości za produkcję mobilnej wersji Wiedźmina, ogłosiło swoje plany na najbliższe lata. Zakładają one debiut na giełdzie NewConnect oraz stabilny rozwój wszystkich filarów spółki – produkcji gier mobilnych, gier na komputery osobiste i konsole, oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W 2021 roku światło dzienne ma ujrzeć pierwsza, duża, autorska gra studia, Bushy Tail.

– Celem Fuero Games jest tworzenie emocjonujących gier, które zapewniać będą graczom niezapomniane wrażenia. Zespół składa się obecnie z ponad 50 doświadczonych specjalistów, którzy pracują przy naszych różnych projektach: produkcjach mobilnych, technologii WhatTheBug.io. oraz grze Bushy Tail – przybliża spółkę Stanisław Fiedor, prezes Fuero Games. – Już teraz jesteśmy znaczącym i doświadczonym studio gamedeveloperskim o dużych perspektywach, które może konkurować z wieloma innymi, już notowanymi na parkiecie. Wśród naszych dotychczasowych sukcesów zapewniających nam rozpoznawalność i znaczącą pozycję na rynku gamingowym znaleźć można wyróżnienie przez takich gigantów branży jak Apple, Huawei i Google. Wierzymy, że stanie się spółką giełdową wesprze nas skalowaniu możliwości biznesowych i produkcyjnych oraz pozwoli nam utrzymać aktualny i dynamiczny wzrost przychodów.  Naszym celem jest zadebiutować na giełdzie już w przyszłym roku. – dodaje.

 

Według nowej strategii, zespół dedykowany tytułom mobilnym ma pracować nad co najmniej 2 nowymi prototypami miesięcznie. Prowadzić ma to do powstania nie mniej niż dwóch tytułów o potencjale hitu komercyjnego rocznie. Będą to głównie tytuły z gatunku hybrid-casual, które dzięki swojej przystępności mają trafić do szerokiego grona użytkowników, a następnie zaangażować ich do pozostania w grze na długi czas.

– Gry z gatunku hybrid-casual są grami o dość prostych zasadach, ale posiadają również tzw. ‘warstwę meta’, która pozwala utrzymać zainteresowanie graczy przez wiele miesięcy, a co za tym idzie – czerpać zyski z wyświetlanych przez nich reklam i zakupów w aplikacji. – komentuje prezes.

Kolejnym filarem działalności Fuero Games jest rozbudowa autorskiej technologii WhatTheBug.io, która automatyzuje testowanie gier mobilnych. Innowacyjne narzędzie jest ciągle rozbudowywane – w tym roku dodano obsługę najpopularniejszego silnika do tworzenia gier – Unity, a do końca 2021 roku oprogramowanie WhatTheBug.io będzie dostępne jako usługa w chmurze w tzw. formule Software-as-a-Service.

– Dzięki technologii WhatTheBug.io odciążamy testerów z najbardziej żmudnej i powtarzalnej pracy, a tym samym znacząco przyspieszamy proces testowania gier mobilnych co przedkłada się na zmniejszenie kosztów produkcji. Już teraz rozwiązanie jest dostępne na stronie internetowej w wersji trial, a spółka rozpoczyna wdrożenia wśród pierwszych firm tzw. early adopterów. Liczymy, że w najbliższych latach stanie się ono podstawowym narzędziem większości firm gamedeveloperskich na świecie. – opisuje WhatTheBug.io prezes Fuero Games.

W międzyczasie powstaje też pierwsza produkcja spółki na konsole i komputery osobiste. “Bushy Tail”, gra z gatunku story-driven puzzle adventure, która wyjdzie na wszystkie najważniejsze platformy, przedstawi użytkownikom wzruszającą historię w pięknej oprawie graficznej.

– Już sam prototyp gry otrzymał kilkadziesiąt nominacji na całym świecie, w tym m.in. w Los Angeles, Paryżu, a nawet Shenzen. Zdobył też 8 nagród, m.in. za storytelling, narrację oraz animację. Nasza gra traktuje o tematach związanych z traumą oraz terapią poprzez baśniową historię o lisie z trzema łapkami opowiadaną przez dzieci – opisuje Fiedor – Żyjemy w czasach, w których czynniki zewnętrzne, wywierają ogromną presję na społeczeństwie i każdym z nas z osobna. Zależy nam na tym, by Bushy Tail pomagało destygmatyzować terapię, oswajać z nią graczy zarówno tych dorosłych jak i młodszych i otwierać ich na dialog poprzez interaktywne doświadczenia. Chcemy, aby nasze produkcje wzbudzały w graczach głębokie emocje i skłaniały do przemyśleń – kończy.

———————————————————-

O spółce:

Fuero Games jest niezależnym studiem gamedeveloperskim, którego misją jest rozpalanie w ludziach emocji poprzez tworzenie gier dostarczających wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. Główna siedziba studia mieści się w Warszawie. Zespół Fuero Games składa się obecnie z ponad 50 doświadczonych specjalistów, których łączy pasja do tworzenia gier. Spółka działa na rynku od grudnia 2012 r. i od tego czasu wypracowała strategię działalności opartą na trzech filarach: gry mobilne, gry na PC i konsole oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. W obrębie gier na tablety i smartfony spółka skupia się obecnie na produkcji tytułów free-to-play z gatunku hybrid-casual. W obszarze PC oraz konsol głównym projektem studia jest wielokrotnie nagradzana produkcja BushyTail. Fuero Games dywersyfikuje swoją działalność rozwijając autorską technologię automatyzującą testy gier mobilnych oraz aplikacji pod marką WhatTheBug.io. Ze względu na ciągły rozwój firmy spółka zdecydowała się uruchomić swoje oddziały i zespoły developerskie w Białymstoku oraz białoruskim Mińsku.

 

Strona internetowa: https://fuerogames.com/

Facebook: https://www.facebook.com/FueroGames/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCeMet5r_Tj6St0kYzRpXX-Q

Instagram: https://www.instagram.com/fuerogames/

Twitter: https://twitter.com/fuerogames

 

Kontakt dla mediów:

Sylwia Borowska

e-mail s.borowska@strictminds.com

tel. 791-910-702