Prev post Next post
Press Room / 9 października, 2020

Bloober Team ogłosił datę premiery swojej superprodukcji, The Medium

# , Bloober Team ogłosił datę premiery swojej superprodukcji, The Medium 1

Najbardziej oczekiwany tegoroczny horror zadebiutuje 10. grudnia

 

Bloober Team, światowy lider gier z gatunku horror, ogłosił, że ich długo oczekiwana produkcja, The Medium, zadebiutuje 10 grudnia na konsolach Xbox Series X/S oraz na platformach Steam, Epic Store i Microsoft Store. Cena została ustalona na 49.99 EUR/USD. Do 10 listopada można nabyć grę w promocji -10%.

Gra, która przez lata była okryta tajemnicą, w ostatnich miesiącach stała się głośnym wydarzeniem świata gier i zaczęła cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem. Wzbudzała je na internetowych edycjach wydarzeń takich jak Gamescom czy ostatnia konferencja firmy Microsoft, gdzie pokazywano najgorętsze tytuły zmierzające konsole Xbox Series X/S. Część wizualnej strony gry (świat duchowy) został zainspirowany twórczością Zdzisława Beksińskiego, a sama gra ma miejsce akcji w Krakowie. Jest to więc jeden z najważniejszych produktów polskiej kultury w tym roku. Gra zadebiutuje 10 grudnia, natomiast już od dziś dostępna jest w przedsprzedaży – min. na platformach Steam i Epic Store.

W nowo ujawnionym trailerze możemy zobaczyć mroczne realia przenikających się światów gry. Spółka podkreślała wielokrotnie, że pełne poznanie różnych, pozornie rozbieżnych perspektyw – a więc różnych wizji świata – stanowić będzie motyw przewodni gry, dzięki któremu rozgrywka będzie naprawdę unikatowa.

Link do nowego trailera: https://youtu.be/_zQe9pPSkM8

– Okres przedświąteczny stanowi świetne okno premierowe, dlatego termin premiery Medium jest nieprzypadkowy. Jesteśmy na ostatniej prostej i zostało nam szlifowanie gotowego produktu. Chcemy oddać w ręce graczy grę, która przekazuje nasze dywagacje nad współczesnym światem, gra która stawia więcej pytań niż odpowiedz. Microsoft nie bez przyczyny uznał The Medium za jedną z pozycji, która może pomóc najnowszej konsoli tej firmy odnieść ogromny sukces. Z pewnością słowo “unikalna” jest tutaj kluczem. Jestem dumny z mojego zespołu, że w trakcie pandemii poradził sobie tak dobrze mimo wielu przeciwności. – mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team SA.

W dniu swojej globalnej premiery gra będzie dostępna, jako jedyny polski tytuł dedykowany w tym roku, na Xbox Series X/S – a także na komputery osobiste. Będzie ją można nabyć na platformie Steam oraz w Epic Games Store. Dla wszystkich, którzy wyczekują premiery gry, Bloober Team przygotował jednak niespodziankę: fani horrorów już dziś mogą odsłuchać muzykę, która współtworzyć będzie atmosferę najnowszego horroru spółki – na karcie Steam gry The Medium dostępny jest za darmo utwór Arkadiusza Reikowskiego, który stanowi część ścieżki dźwiękowej skomponowanej na potrzebę tytułu.

 

O spółce:

 

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, będący światowym liderem gatunku horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016), wielokrotnie nagradzany Observer (2017), oraz Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect.

Więcej informacji: www.blooberteam.com

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl