Prev post Next post
Press Room / 8 października, 2020

Creepy Jar publikuje nową roadmapę 

Creepy Jar publikuje nową roadmapę  1

Już dziś premiera Green Hell konsoli Nintendo Switch

 

Symulator przetrwania w amazońskiej dżungli Green Hell, już dziś zadebiutuje konsoli Nintendo Switch. Za port i wydanie tytułu odpowiada Forever Entertainment. Gra będzie dostępna na terytorium Europy, USA, Kanady, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii w cenie 24.99 EUR/USD. W dniach 8-28 października będzie obowiązywać specjalna promocja -10%.

 

Nintendo Switch zostało sprzedane dotychczas w ponad 62 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na japońskiej konsoli brakuje tytułów takich jak The Forest, Raft, Rust, czy No Man’s Sky, dzięki czemu Green Hell ma platformie bardzo małą konkurencję. Nintendo Switch posiada również dodatkową zaletę – w odróżnieniu od urządzeń Microsoftu i Sony, ma ogromną bazę aktywnych użytkowników, która będzie stale rosnąć w najbliższych latach – konsola zadebiutowała zaledwie 2 i pół roku temu.

 

Moment ekspansji Green Hell poza komputery osobiste jest z pewnością symboliczny i stanowi powód do dumy. Liczymy, że gra odniesie sukces na Nintendo Switch i zdominuje tamtejszą niszę gier survival simulation – skomentował Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

 

Za port i wydanie odpowiada zespół weteranów branży z Forever Entertainment, którzy specjalizują się w japońskiej konsoli. Spółka ta od lat nawiązuje umowy związane z grami na Nintendo Switch, a wśród firm, które współpracowały z trójmiejską spółką są m.in. SEGA, Bloober Team, czy grupa PlayWay. Green Hell na Nintendo Switch będzie dostępny w aż 8 językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim i polskim. Poza promocją -10% do 28 października dla wszystkich, przygotowano stałą promocję -33% dla posiadaczy Thief Simulator, Hollow, Timberman VS i Panzer Dragoon.

 

Poza premierą, studio opublikowało dziś swoją nową roadmapę. Najnowszy dodatek do Green Hella – The Spirtis of Amazonia został podzielony na trzy części, a premiera pierwszego z nich już wkrótce! Port na konsole PS4 i Xbox One zapowiedziany jest na przełom I i II kwartału 2021r.

 

Chcemy dostarczać jak najbardziej dopracowane i kompletne porty, dlatego zdecydowaliśmy, że potrzebujemy trochę więcej czasu, aby popracować nad tymi wersjami – kończy prezes.

Przypominamy, że Creepy Jar ogłosił niedawno, że samodzielnie wyda Green Hell na konsole Xbox oraz PlayStation. Spółka uzyskała też pozytywne rozpatrzenie wniosku IP Box, dzięki czemu będzie mogła skorzystać z korzystniejszej stawki podatkowej. Zdaniem zarządu, powyższe wydarzenia wpłyną pozytywnie na wyniki finansowe spółki w najbliższych miesiącach.

_____________________________

Oficjalna strona internetowa gry:

http://greenhell-game.com/

O spółce:

Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survival simulation. Core team Creepy Jar stanowią osoby, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencję charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463