Prev post Next post
Press Room / 24 września, 2020

Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie

# , , , , , Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie 1

Ponad 100 kluczowych portali z branży gier pisze o pierwszym projekcie Starward Industries

15 września br. Starward Industries ujawnił światowym mediom branżowym szczegóły swojego debiutanckiego produktu. Oprócz tytułu gry, spółka ujawniła wątek przewodni fabuły, pierwsze screenshoty z przebiegu rozgrywki oraz fragmenty oprawy muzycznej. Ogłoszenie odbiło się bardzo szerokim echem w Internecie, a gra została błyskawicznie zauważona przez największe media branżowe i przyjęta z ogromnym entuzjazmem.

Ponad tydzień temu na platformie dystrybucyjnej Steam pojawiła się oficjalna karta gry wideo pod tytułem “The Invincible” czyli Niezwyciężony. W ciągu tygodnia od ogłoszenia, informacje dotyczące gry zostały opublikowane na ponad 250 stronach w ponad 20 językach, a jak dotąd 8 stron przeprowadziło wywiady z zespołem Starward Industries. O The Invincible napisały między innymi: GameSpot, IGN, PC Gamer, Game Pressure czy Rock Paper Shotgun. Opinie mediów są bardzo pozytywne.

“The Invincible przyrzeka wciągającą rozrywkę i nieliniową opowieść (…) Brzmi znajomo.” – GameSpot

“Washington Post niedawno nazwał Lema geniuszem, zatem z pewnością zapowiada się to ciekawie.” – PC Gamer

“Jest diabelnie ambitna (…). Starward ma nadzieję na kolejny sukces w adaptowaniu polskiej literatury do gier. Ja to kupuję.” – Rock Paper Shotgun

– Następne publikacje są w trakcie przygotowywania i będą pojawiać się w Internecie oraz innych mediach w kolejnych dniach i tygodniach. Zasięg postów w oficjalnych kanałach społecznościowych, tj. na Facebooku i Twitterze, przekroczył 3 mln osób, w tym ponad 500 tys. interakcji i łącznie ponad 50 tys. polubień w niecały tydzień od ujawnienia gry. Oceniamy, że zainteresowanie grą jest bardzo wysokie, a jej odbiór jest wyjątkowo pozytywny – mówi Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Zapowiedź ujrzała światło dzienne przy okazji obchodów 99. urodzin światowej sławy pisarza fantastyki naukowej, Stanisława Lema, na którego powieści oparta jest gra. Niezwyciężony, będący w produkcji od 2018 roku, jest retro-futurystycznym thrillerem rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby, którego akcja dzieje się na odległej planecie. Gra ma ukazać się na platformach PC, PlayStation®5 and Xbox Series X w 2021 roku.

WIęcej szczegółów na temat kampanii można znaleźć nas stronie Internetowej Starward Industries.

O Spółce:
Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe w segmencie AA+, które powstało w wyniku spotkania doświadczonej grupy developerów z prywatnymi inwestorami skupionymi wokół forów inwestycyjnych poświęconych sektorowi gamedev. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Obecnie studio jest w trakcie produkcji swojego pierwszego autorskiego projektu – gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Władze firmy zakończyły przekształcenie spółki w publiczną, a debiut na NewConnect odbył się w dniu 19 sierpnia 2020 r. Spółka chce osiągnąć wysoki stopień przejrzystości oraz przyjazności dla inwestorów indywidualnych.

Osoba do kontaktu: Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463