Prev post Next post
Press Room / 23 września, 2020

Creepy Jar samodzielnie wyda Green Hell na konsole Playstation i Xbox 

# , , , , , , , Creepy Jar samodzielnie wyda Green Hell na konsole Playstation i Xbox  1

Green Hell zadebiutuje na konsolach na przełomie I i II kwartału 2021r. 

Creepy Jar, warszawskie studio gamedeveloperskie znane z produkcji Green Hell, stało się jedną z głównych atrakcji pierwszego dnia GPW Innovation Day. Spółka ogłosiła, że Green Hell w wersji na konsole Xbox i Playstation zostanie wydany w formie self-publishing, a więc bez zewnętrznego wydawcy. Prawdopodobnie odbędzie się to na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku.

Spotkanie ze spółką odbyło się pierwszego dnia GPW Innovation Day. W jego trakcie członkowie zarządu poinformowali, że czołowa produkcja studia zostanie wydana bez angażowania wydawców. Dzięki temu spółka zarobi znacznie więcej i zbuduje swoją własną bazę graczy. Powiedziano też, że pierwsze działające wersje gry na obie konsole zostały już przygotowane i mają trafić do trwającej kilka miesięcy fazy optymalizacji.

 

Od początku prac nad Green Hell stawialiśmy na jakość, a nie na szybkość  produkcji. Rozszerzenia do gry oraz nowe tryby rozgrywki nie były więc produkowane masowo – dążyliśmy do starannego zaprojektowania każdego z nich. Podobnie jest w tym przypadku. Chcemy, żeby konsolowe wydania gry były pod naszą pełną kontrolą i trafiły do rąk graczy, kiedy będą nas w pełni satysfakcjonować. Tak też się stanie – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

 

Pod koniec czerwca Creepy Jar poinformowało, że sprzedaż brutto gry Green Hell na platformie Steam przekroczyła 1 mln sztuk. Spółka poinformowała też, że według stanu na 24 czerwca, objętość lista graczy nadal oczekujących na zakup Green Hell (wishlisty) przekroczyła 884 tys. osób. Sprzedaż gry mocno wzrosła w kwietniu, kiedy producent dodał do gry tryb co-op. W związku z ogromnym sukcesem gry oraz ekspansją spółki, jej zarząd zdecydował uprzednio, że przeniesie się ona z NewConnect na parkiet główny GPW. Obecnie trwa weryfikacja w KNF, przejście na główny parkiet nastąpi prawdopodobnie na przełomie roku.

 

Jednocześnie przypominamy, że Green Hell zdobył aż dwie nagrody na odbywających się w ubiegły weekend  targach Digital Dragons – w tym nagrodę za najlepszą polską grę 2019. Gra Greepy Jar, którą nominowano łącznie w czterech kategoriach, konkurowała o statuetki z produkcjami takich twórców, jak Bloober Team, One More Level, czy Vile Monarch.

_____________________________

Oficjalna strona internetowa gry:

http://greenhell-game.com/

 

O spółce:

Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survival simulation. Core team Creepy Jar stanowi obecnie 14 osób, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencję charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463