Prev post Next post
Press Room / 29 września, 2020

Premiera Green Hell autorstwa Creepy Jar na konsoli Nintendo Switch już 8 października

# , , , , , Premiera Green Hell autorstwa Creepy Jar na konsoli Nintendo Switch już 8 października 1

Creepy Jar ogłosił, że już 08.10 będzie miała miejsce premiera Green Hell na konsoli Nintendo Switch. Spółką odpowiedzialną za port i wydanie tego głośnego tytułu jest Forever Entertainment. Gra będzie dostępna w cenie 24,99 EUR/USD na terytorium Europy, USA, Kanady, Meksyku, a także Australii i Nowej Zelandii.

Nintendo Switch posiada ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie. W odróżnieniu od konsol PS4 i Xbox One jest ona w dalszym ciągu rozwijana przez Nintendo i czeka ją jeszcze kilka lat “życia”. Switch posiada ogromną bazę aktywnych użytkowników, dlatego liczymy, że wykorzystamy jego potencjał sprzedażowy. Green Hell będzie tam jedną z nielicznych gier reprezentujących gatunek survival symulator – tłumaczy prezes Creepy Jar, Krzysztof Kwiatek.

Forever Entertainment S.A. jest spółką specjalizującą się w portowaniu gier na konsole oraz tworzenie nowych wersji klasyków sprzed lat. Akcje spółki od 2011 roku są notowane na rynku NewConnect, a w portfolio wydawniczym spółki znajdują się takie produkcje jak Panzer Dragoon: Remake na PS4, Xbox One i Nintendo Switch oraz porty Ultimate Fishing Simulator i Cooking Simulator na Nintendo Switch.

Forever Entertainment to czołowy wydawca, którego portfolio jest dla nas bardzo atrakcyjne.
Port Green Hell będzie jednym z jego bardziej znaczących tegorocznych przedsięwzięć. Wierzymy, że ta premiera spełni nasze oczekiwania sprzedażowe, dzięki czemu obie strony będą zadowolone ze współpracy. – dodaje prezes.

Przypominamy, że w 2020 roku Green Hell stał się jednym z najważniejszych polskich tytułów kończącej się dekady. Produkcja została okrzyknięta najlepszą polską grą 2019 roku i zdobyła statuetkę na Digital Dragons Awards, a wprowadzenie trybu wieloosobowego sprawiło, że kurs Creepy Jar wzrósł ponad sześciokrotnie. W czerwcu spółka ogłosiła, że gra od premiery została nabyta przez ponad milion osób na platformie Steam, a liczba oczekujących na wishlistach wynosiła wówczas blisko 900 tysięcy osób. Poza nadchodzącą wersją na Nintendo Switch, spółka planuje samodzielne wydanie edycji na konsole PlayStation oraz Xbox. W związku z odniesionym sukcesem zarząd zadecydował, że spółka przeniesie się na parkiet główny GPW, a dokładny termin jest zależy od terminu ukończenia weryfikacji trwającej w KNF.

_____________________________
Oficjalna strona internetowa gry:

pozostałe newsy nt. Creepy Jar i Green Hell

O spółce:
Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survival simulation. Core team Creepy Jar stanowi obecnie 14 osób, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencję charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.