Prev post Next post
Press Room / 6 lipca, 2020

QubicGames zapowiedział ponad 25 tytułów na rynek japoński

# , , , , QubicGames zapowiedział ponad 25 tytułów na rynek japoński 1

Pocket Mini Golf zadebiutuje w Japonii w ten czwartek

QubicGames planuje wydać ponad 25 tytułów na Nintendo Switch w Japonii do 31 marca 2021 roku. Trzy z nich zadebiutują jeszcze w tym miesiącu, a najbliższa odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe gra Pocket Mini Golf pojawi się na japońskiej konsoli już w najbliższy czwartek.

Już w ten czwartek, 9 lipca, zadebiutuje Pocket mini Golf, najszybciej sprzedająca się gra wydana przez QubicGames na konsoli Nintendo Switch. Jeszcze w lipcu swoje premiery będą miały gry Geki Yaba Runner oraz Shipped, w tym ta pierwsza zostanie wydana we współpracy z japońskim wydawcą Fly High Works.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się powrócić do wydawania gier w Japonii. Wszystko wskazuje, że w roku 2020 przekroczymy planowane do wydania 15 tytułów na rynku japońskim, a wliczając gry wydane do końca marca 2021 roku liczba ta powinna osiągnąć 25 tytułów. Umożliwi nam to mocne wejście na rynek japoński a następnie kolejne rynki azjatyckie, cross promocję pomiędzy wprowadzanymi tytułami i wzrost potencjału przychodowego gier wydawanych na konsoli Nintendo Switch. – skomentował Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames

W kolejnych miesiącach QubicGames planuje kilka dużych tytułów na rynek japoński – Blazing Beaks zadebiutuje już w sierpniu, a największy dotychczasowy tytuł QubicGames Dex, mający premierę 24 lipca w Ameryce Północnej i Europie, zadebiutuje w Japonii na przełomie sierpnia i września tego roku. Natomiast na przełomie 2020 i 2021 roku ukażą się takie tytuły jak Real Boxing 2, Good Night, Knight i cała seria gier BIT.TRIP składająca się z 7 tytułów.

Plan ‘podbicia’ Japonii zakłada najpierw wydanie kilku mniejszych tytułów a następnie przejście do wydawania także większych gier mając już zbudowana bazę graczy, Na początek ‘atakujemy’ grą Pocket Mini Golf, a w celu zwiększenia ‘siły ognia’ każdy gracz który ją kupi dostanie grę Robonauts w prezencie. Po zbudowaniu bazy graczy planujemy już w sierpniu i wrześniu ‘wytoczyć większe działa’ – Blazing Beaks, Dex oraz Gravity Rider Zero. – dodaje Jakub Pieczykolan

 

 

***

O spółce:

QubicGames SA to wydawca i developer niezależnych gier Premium z ponad 15-letnim doświadczeniem. Spółka specjalizuje się w tworzeniu, portowaniu i wydawaniu gier na platformę Nintendo Switch. Jest skutecznym i globalnym wydawcą, który współpracuje z developerami z ponad 10 krajów. W swoim portfolio wydawniczym ma ponad czterdzieści gier wydanych na konsoli Nintendo Switch, których sprzedaż osiągnęła ponad 2 500 000 kopii. Od września 2016 roku akcje QubicGames są notowane na rynku NewConnect, organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościwoych w Warszawie.

Więcej informacji o spółce można znaleźć na:

Kontakt dla mediów:
Sylwia Borowska, +48 791 910 702

Kontakt dla inwestorów:
Tomasz Muchalski +48 504 212 463