Prev post Next post
Press Room / 25 czerwca, 2020

W Blair Witch zagrało już ponad 1 mln graczy 

# , , , , , , , , W Blair Witch zagrało już ponad 1 mln graczy  1

Kolejna gra Bloober Team debiutuje na Nintendo Switch 

Dotychczas w najlepszą polską grę 2019 roku, Blair Witch od Bloober Team, na wszystkich platformach oraz w ramach Xbox Game Pass zagrał już ponad milion graczy. Horror krakowskiego studia na pewno zyska kolejnych odbiorców, ponieważ już dziś zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch. Jego wersja na tę konsolę obejmuje rozszerzenie Good Boy Pack oraz mini-grę Super-Rex – dwie aktualizacje, które skupiają się wokół psa Bulleta, ulubionej postaci rzeszy fanów Blair Witch.

 

Gra bazująca na uniwersum kultowych horrorów z lat 90’ była nominowana w krajowych i zagranicznych konkursach oraz zdobyła szereg statuetek, min. w plebiscycie organizowanym przez portal Graczpospolita.pl, w tym tytuł gry roku i wyróżnienia za najlepszą oprawę dźwiękową, wizualną oraz fabułę. Tytuł pojawił się dotychczas na konsolach Xbox One, Playstation 4 i komputerach osobistych. Zgodnie z zapowiedzią, największa dotychczasowa gra Bloober Team wspiera wszystkie możliwości Nintendo Switch, w tym HD Rumble, tryby TV, tabletop i handheld oraz ekran dotykowy w menu gry.

– Niezmiernie cieszy nas, że nasza produkcja stała się tak popularna. To rezultat między innymi starannie zaplanowanego planu marketingowego. Od czasu wydania Blair Witch podpisaliśmy liczne umowy z kluczowymi partnerami, w tym z Microsoftem. Ukazała się jej wersja pudełkowa. Otworzyliśmy się też na niezwykle znaczące rynki azjatyckie, na których bardzo ceni się horrory psychologiczne. Dzisiaj gra debiutuje też na kolejnej platformie – Nintendo Switch. Gra została zapowiedziana przez Nintendo na ich cyfrowym wydarzeniu oraz przez największy portal społeczności Nintendo na Świecie, Nintendolife, który pokazał ekskluzywnie materiał z wersji Switch. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

Z okazji premiery na Nintendo Switch, gra jest obecnie dostępna w cenie promocyjnej – 10%. Cena regularna wynosi 29.99 EUR/USD.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku hidden horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016) czy wielokrotnie nagradzana Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. W 2018 roku otrzymała Paszport „Polityki”. Więcej informacji www.blooberteam.com.

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl