Prev post Next post
Press Room / 8 maja, 2020

Bloober Team awansował do światowej ekstraklasy

# , , , Bloober Team awansował do światowej ekstraklasy 1

Microsoft wesprze premierę The Medium na Xbox series X

 

Premiera The Medium, największej produkcji Bloober Team, która trafi na konsolę nowej generacji Xbox Series X pod koniec bieżącego roku, będzie wpierana przez Microsoft. Podczas wczorajszej pierwszej prezentacji 13 gier na najnowszą konsolę (First Look Xbox Series X Gameplay), The Medium było prawdopodobnie najbardziej promowaną grą (czas antenowy). Dodatkowo zdaniem obserwatorów branżowych, to właśnie polska firma była „głównym zwycięzcą” wczorajszego show giganta z Redmond.

 

Szczegóły umowy podpisanej wczoraj pomiędzy Bloober Team a Microsoft objęte są klauzulą poufności. – Ze zrozumiałych względów nie mogę nic więcej zdradzić. Skoro jednak zdecydowaliśmy się na ten krok, oferta musiała być dla nas atrakcyjna pod wieloma względami.  Efekty tej współpracy będą widoczne w kolejnych wynikach kwartalnych komentuje Piotr Babieno, Prezes Bloober Team.  

 

The Medium, które pojawi się na konsole nowej generacji Xbox X i komputery PC w okresie świątecznym 2020, to trzymający w napięciu horror psychologiczny, którego motywem przewodnim są różne punkty widzenia. Gracze będą mogli wcielić się w Mariannę – medium żyjące w dwóch światach: fizycznym i duchowym. Jako medium mogące zajrzeć do każdego z tych światów, gracze będą mieli możliwość rozszerzenia swojej perspektywy i odkrycia, że nie istnieje jedna, absolutna prawda o tym co widzą inni, bo wszystko może być postrzegane z różnej perspektywy.

 

– Każda z naszych gier ma główny temat, wokół którego skupiają się wymiar kreatywny i zaplecze technologiczne. W The Medium skupiamy się na perspektywie i percepcji. Kiedy zmienia się perspektywa, odkrywamy że wszystko co postrzegamy jest bardziej złożone i skomplikowane, niż nam się wydawało – mówi Piotr Babieno.

 

Za ścieżkę dźwiękową do gry odpowiada Akira Yamaoka, autor muzyki m.in. do Silent Hill i Arkadiusz Reikowski z Bloober Team. Współpracują nad podwójną ścieżką dźwiękową, która stwarza niezwykłą atmosferę w obu przedstawionych światach.

– Współpraca z legendarnym Akirą Yamaoką, którego kompozycje pomogły stworzyć niezapomniany klimat Silent Hill, to prawdziwe spełnienie marzeń. Fascynuje nas wiele gier nad którymi pracował. Cieszymy się, że The Medium będzie kolejną z nich – dodaje Babieno.

 

Official page:
https://www.themediumgame.com
FB:
https://www.facebook.com/MediumGame/
Twitter:
https://twitter.com/TheMediumGame
Instagram:
https://www.instagram.com/the_medium_game/

Direct link:
https://www.facebook.com/watch/?v=234201777839572
https://youtu.be/tTAz758Vt88
https://twitter.com/TheMediumGame/status/1258417555883962371

 

 

***

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku hidden horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016), wielokrotnie nagradzany Observer (2017), czy głośna Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego horroru The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. Obecnie Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2018 roku otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii Kultura Cyfrowa.

Więcej informacji www.blooberteam.com

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl