Prev post Next post
Press Room / 30 kwietnia, 2020

Warszawski producent gier video złożył dokument informacyjny do GPW

# , , , , , Warszawski producent gier video złożył dokument informacyjny do GPW 1

Kool2Play coraz bliżej debiutu na New Connect.

Kool2Play, warszawski producent gier video, złożył dokument informacyjny do GPW. Spółka chciałaby zadebiutować na NewConnect w drugiej połowie roku. Debiut poprzedzi premierę na PC największej dotychczasowej produkcji Kool2Play – gry Uragun 

– Dokonaliśmy ważnego, formalnego kroku zbliżającego nas do debiutu. Ze względu na obecną sytuację ciężko stwierdzić, kiedy dostaniemy „zielone światło”, jednakże jesteśmy dobrej myśli. Chcielibyśmy znaleźć w gronie notowanych spółek w trzecim kwartale bieżącego roku – komentuje Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

Tuż po debiucie spółka planuje launch swojej pierwszej dużej produkcji Uragun w trybie Early Access. W sieci pojawił się kolejny trailer prezentujący broń: https://www.youtube.com/watch?v=x_cRAcMzeCo

– Rozwój tej marki planujemy już teraz na kilka lat do przodu. Z tego powodu wystąpiliśmy o dotację GameInn w wysokości 1,95 mln na rozwój silnika odpowiedzialnego za maszynowe uczenie się taktyk przeciwników w grze. To będzie zupełnie nowe doznanie – przeciwnicy i ich zachowanie będą zmieniali taktykę i strategię, ucząć się jej w locie w oparciu o decyzje taktyczne gracza. Będą za to odpowiedzialne algorytmy machine learning. Efekty tych prac planujemy wprowadzić jako oddzielny tryb rozgrywki – mówi Marzęcki.

Spółka kontynuuje również starania o grant NCBIR w wysokości 1,9 mln zł. Dofinansowanie przeznaczone zostanie na projekt narzędzia służącego do automatyzacji marketingu gier, które pozwoliłoby na podkreślenie i usystematyzowanie doświadczenia zebranego na przestrzeni lat przez specjalistów z Kool Things.

Do końca maja poznamy decyzję w sprawie naszego wniosku. Projekt narzędzia służącego do automatyzacji marketingu gier jest dla nas przełomowy, dlatego nie spoczniemy, dopóki nie zapewnimy mu finansowania ze strony NCBR. Liczymy jednak, że uda się nam za pierwszym razem i będziemy mogli rozpocząć produkcję już 1. lipca. – kończy prezes.

Kool2Play w najbliższych tygodniach ogłosi również termin Walnego Zgromadzenia, którego celem będzie zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2019 oraz przedstawienie planów rozwojowych Grupy Kapitałowej Kool2Play.

***

O Kool2Play S.A:

Kool2Play to warszawski developer i wydawca gier operujący w szerokim zakresie gatunków, które łączy wspólna idea – natura ludzka w odniesieniu do świata opartego na technologii. Firma ma wieloletnie doświadczenie w samodzielnym produkowaniu i wydawaniu gier, doświadczony zespół developerski i niezwykle cenny walor – ogromne doświadczenie w promocji gier. Kool2Play jest właścicielem Kool Things – jednej z najbardziej doświadczonych agencji w Europie specjalizującej się w międzynarodowej promocji gier. Obecnie studio pracuje nad trzema projektami: Uragun, City of Minds i tajemniczą grą o nazwie kodowej Odrodzenie.