Prev post Next post
Press Room / 12 maja, 2020

Krakowskie studio zbiera benefity z działalności wydawniczej

# , , , , , Krakowskie studio zbiera benefity z działalności wydawniczej 1

7LEVELS zwiększył przychody o 50%

 

O blisko 50 proc. wzrosły w pierwszym kwartale przychody 7LEVELS, krakowskiego studia specjalizującego się w produkcji i wydawaniu gier na konsolę Nintendo Switch.

 

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 498 tys. zł (wzrost o 49% r-d-r), 7LEVELS wypracował w pierwszym kwartale bieżącego roku niespełna 184 tys. zł zysku na działalności operacyjnej (wzrost o 35% r-d-r). – Rozpoczęcie działalności jako wydawca było bardzo dobrym posunięciem. Zarządzanie sprzedażą naszych dwóch wcześniejszych autorskich gier plus wpływy z działalności wydawniczej ustabilizowały przychody spółki. Pozwala to skupić się na naszym trzecim dużym projekcie, ale również kolejnych grach w programie wydawniczym – komentuje Krzysztof Król, wiceprezes 7LEVELS.   

 

Przypomnijmy, że na początku roku 7LEVELES zaprezentowało zaktualizowaną strategię na kolejne kwartały. Największą nowością była zapowiedź wyjścia poza japońską konsolę i plan wydawania gier również na konsole Xbox i komputery PC. Do końca roku krakowskie studio planuje łącznie nawet 6-7 premier, w tym Solitaire TriPeaks Rose – produkcję słowackiego dewelopera Inlogic Software. Na japońską konsolę zmierzają również trzy popularne tytuły katowickiego studia Incuvo: Easy Game Builder, Crowdy Farm oraz Crowdy Farm Puzzle.

 

Spółka w dalszym ciągu wspiera poprzednie projekty. Trwają prace związane z portami tytułu Jet Kave Adventure na konsolę Xbox One oraz komputery osobiste. Gra o przygodach jaskiniowca z jet-pack’iem ma zadebiutować na docelowych platformach jeszcze w tym roku. Ponadto w najbliższym czasie zaplanowana jest pokaźna aktualizacja do gry Warplanes: WWII Dogfight. Wśród dodatkowych treści znajdzie się nowa kampania.

W niedalekiej przyszłości spółka zdradzi również pierwsze szczegóły, trzeciego po Castle of Heart i Jet Kave Adventure, dużego tytułu własnej produkcji. – Rozpoczęliśmy prace nad kolejnym dużym projektem, którego premierę wstępnie planujemy na 2021 rok. Koncepcje zostały bardzo dobrze przyjęte przez potencjalnych wydawców, ale czekamy na konkretne opinie po zaprezentowaniu prototypu. – mówi Krzysztof Król. – Mam nadzieję, że będziemy mogli pochwalić się w tym roku jeszcze innymi, niezapowiedzianymi wydarzeniami – dodaje.

 

***

O SPÓŁCE:

 

7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo specjalizujący się w produkcji gier platformowych.
Krakowskie studio od 2014 roku opracowuje, testuje i dystrybuuje tytuły na różne platformy (praca na zlecenie dla innych producentów gier), obecnie szczególnie koncentrując się na w pełni autorskich produkcjach skierowanych do fanów platform Nintendo.
Najnowszy tytuł 7LEVELS, „Jet Kave Adventure”, jest platformową grą akcji. Tytuł zadebiutował w trzecim kwartale 2019 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch.

 

Więcej informacji o 7Levels można znaleźć na:

Strona internetowej spółki: http://www.7lvls.com/

Facebooku: https://www.facebook.com/7lvls/

Kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCjQiGakFXMyWNY22emDr7Mw