Prev post Next post
Press Room / 11 lutego, 2020

Moonlit Games zaoferuje graczom nieodkryte symulatory

# ,

Moonlit Games, krakowski developer gier na komputery osobiste i urządzenia przenośne, zapowiedział wydanie dwóch symulatorów w ciągu dwóch lat. Pierwszy z nich, Model Builder, trafi do sprzedaży w na komputery osobiste w czwartym kwartale bieżącego roku.

 

Moonlit Games zaoferuje graczom nieodkryte symulatory 1 

– Tworzymy i zamierzamy tworzyć nieodkryte a jednocześnie długo wyczekiwane symulatory. Przez kilkanaście miesięcy badaliśmy rynek. Niezagospodarowana grupa docelowa jest ogromna. Ludzie coraz częściej sięgają po symulacje by realizować swoje pasje. Symulacje rozwiązują problemy czasu, funduszy, miejsca, umiejętności czy braku odwagi. Obecnie prawie 40% najbardziej oczekiwanych gier na Steam to symulatory. Nasz pierwszy symulator, Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku. – zapowiada Michał Gardeła, prezes Moonlit Games.

Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku na platformy PC. Wydanie gry jest również planowane na konsole i hełmy VR. Łączny koszt produkcji i marketingu nie przekroczy 1.5 mln zł.

Model Builder już został dostrzeżony przez graczy i prasę branżową. Obserwujemy również bardzo duże zainteresowanie projektem przez wydawców. – zapowiada Michał Gardeła.

            Drugi symulator trafi do sprzedaży na początku 2022 roku. Również ta gra trafi na początku na komputery PC a w dalszej kolejności na konsole i VR. Jej budżet będzie zbliżony do Model Builder. – Poprzednia produkcja o zbliżonej tematyce sprzedała się w ponad 24 milionów egzemplarzy. Nie znaleźliśmy bezpośredniej konkurencji. To szeroka niezagospodarowana nisza z wielkim potencjałem promocyjnym. – zapowiada Michał Gardeła. Marketing drugiego symulatora będzie prowadzony będzie przez Frozen District, twórców House Flippera.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

więcej o Moonlit