Prev post Next post
Press Room / 26 listopada, 2019

QubicGames szykuje specjalne świąteczne niespodzianki z okazji 15 lecia firmy

# , , ,

Sprzedaż gier w 2019 r. przekroczyła już 1 milion sztuk

QubicGames – wydawca i developer niezależnych gier Premium, zgodnie z planami ogłoszonymi w kwietniu, wyda w bieżącym roku 24 gry na konsolę Nintendo Switch. W IV kwartale 2019 r. do sprzedaży trafi 12 gier. Spółka szykuje premiery oraz specjalne promocje na gorący okres świąteczny, które podkreślą udany rok. Sprzedaż gier w  2019 r. przekroczyła już 1 milion sztuk.

W ciągu ostatnich dwu miesięcy QubicGames przecertyfikował i przygotował do wydania 12 nowych tytułów na konsolę Nintendo Switch. Siedem z nich trafiło na rynek w październiku i listopadzie, a pozostałe wydawane będą sukcesywnie do końca roku. Spośród już wydanych tytułów najlepsze wyniki osiągnęły gry Rimelands: Hammer of Thor, Puzzle Book i REKT: High Octane Stunts.

W ubiegłym tygodniu, spółka rozpoczęła promocję kluczowych produktów – Mana Spark, Blazing Beaks i Warlocks 2: God Slayer. Gra Mana Spark, której promocja zaczęła się najwcześniej (19 listopada), już po trzech dniach znalazła się w Top 30 najczęściej ściąganych gier w sklepie eShop w Ameryce Północnej i powinna tam utrzymać się przynajmniej do końca promocji, czyli 9 grudnia tego roku.  W ubiegły weekend w Top 30 znajdował się także jeden z listopadowych releasów spółki – REKT: High Octane Stunts.

Na dwa tygodnie przed końcem listopada rozpoczęliśmy najgorętszy okres w roku – nowe gry, serie promocji i specjalne wydarzenie planowane na święta związane z 15- leciem QubicGames. Wliczając zeszłotygodniowe wydania, do końca grudnia w sklepach Nintendo eShop w Ameryce Północnej, Europie i Australii pojawi się aż 7 gier wydanych przez QubicGames. Największa z premier, Space Pioneer, od ubiegłej soboty dostępna jest w przedsprzedaży. – komentuje Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

 

Space Pioneer zadebiutuje 6 grudnia 2019 roku. Gra pojawi się w sklepach Nintendo eShop w Ameryce Północnej, Europie i Australii. Cena gry została ustalona na poziomie 9.99 USD / 9.99 EUR. Tytuł zebrał pozytywne oceny użytkowników na dotychczasowych platformach – 4,2/5 na GooglePlay oraz 4,9/5 na App Store.

 

Nasza dotychczasowa współpraca z Vivid przebiega zgodnie z założeniami. Space Pioneer jest pierwszą grą, którą wydamy w ramach współpracy ogłoszonej latem bieżącego roku. Liczymy, że gra zdobędzie uznanie wśród użytkowników Nintendo Switch i osiągnie dobre wyniki sprzedażowe w gorącym okresie przedświątecznym. – kontynuuje prezes.

Okres świąteczny to ostatnie tegoroczne premiery planowane przez QubicGames – Akuto: Showdown, Barbarous: Tavern of Emyr oraz Sheep Patrol. Daty premier gier zostały ustalone na okres pomiędzy 20 a 27 grudnia 2019 roku.

O szczegółach naszych świątecznych premier i specjalnych wydarzeń poinformujemy wkrótce. Jesteśmy zadowoleni, że uda nam się spełnić nasze plany dotyczące konsoli Nintendo Switch na ten rok. W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku osiągnęliśmy liczbę ponad 980 tysięcy sprzedanych gier co już dawno przebiło wynik osiągnięty w całym roku 2018. Mamy solidne podstawy twierdzić, że ostatni kwartał będzie bardzo udany (duża liczba premier, promocje największych tytułów oraz specjalne wydarzenie świąteczne na 15- lecie QubicGames). – kończy Jakub Pieczykolan.

 

O spółce:

QubicGames SA to wydawca i developer niezależnych gier Premium z 15-letnim doświadczeniem. Spółka specjalizuje się w tworzeniu, portowaniu i wydawaniu gier na platformę Nintendo Switch. Jest skutecznym i globalnym wydawcą, który współpracuje z developerami z ponad 10 krajów. W swoim portfolio wydawniczym ma ponad trzydzieści gier wydanych na najnowszej konsoli Nintendo, których sprzedaż osiągnęła ponad 1 500 000 kopii. Od września 2016 roku akcje QubicGames są notowane na rynku NewConnect.

Więcej informacji o spółce można znaleźć na:

 

Kontakt dla mediów:
Sylwia Borowska, +48 791 910 702

Kontakt dla inwestorów:
Tomasz Muchalski +48 504 212 463