Prev post Next post
Press Room / 25 listopada, 2019

Publiczna emisja potrwa do 12 grudnia

# , , , , , ,

Starward Industries idzie na NewConnect

 

22 listopada rozpoczęła się publiczna emisja akcji Starward Industries, krakowskiego producenta gier, który pracuje nad projektem opartym o twórczość Stanisława Lema. Oferującym jest Dom Maklerski Navigator. Spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect w drugim kwartale 2020 r.

 

Starward Industries zamierza zaoferować inwestorom w publicznej emisji zaledwie 73 005 akcji serii H. Cena emisyjna zawierała będzie się w przedziale 40-44 zł. Oznacza to, że do spółki trafi od 2,9 do 3,2 mln zł. „Dotychczas zapewniliśmy spółce finansowanie na poziomie 6,2 mln zł, co wraz z kapitałem pozyskanym w aktualnej emisji publicznej pozwoli na ukończenie produkcji oraz wydanie gry w modelu self-publishing, z uwzględnieniem rozległej kampanii marketingowej. Jesteśmy świadomi wartości naszego projektu, co znajduje odzwierciedlenie w jego ambitnej wycenie. Z drugiej strony to prawdopodobnie jedyna okazja, kiedy będzie można nabyć akcje spółki w ofercie publicznej. Nie planujemy kolejnych emisji.”- podkreśla Marek Markuszewski, prezes Starward Industries. Nowe papiery stanowiły będą 4 proc. w obecnym kapitale zakładowym.

 

Ciągle rośniemy przyciągając doświadczone osoby z branży gamedev. W sferze biznesowej wzmocniliśmy organ nadzorczy uzyskując wsparcie Przemka Marmula – Techland, jaki i Marcina „Gulash” Góreckiego – SecretService/Neo Plus/11 bit studios.  Aktualnie realizujemy kolejny kamień milowy w rozwoju spółki czyli emisja publiczną oraz ubieganie się o debiut giełdowy na rynku NewConnect. Nasz zespół korporacyjny blisko współpracuje z DM Navigator, pilnując aby nasze plany nie rozbiły się o formalności.” – mówi Kamil Klinowski, przewodniczący rady nadzorczej Starward Industries.”

 

Zapisy na akcje krakowskiego developera potrwają do 12 grudnia. W ofercie znajdą się tylko nowe akcje bez ograniczeń sprzedaży. Wszystkie pozostałe serie objęte są od 6 do 18 miesięcznym lock-upem począwszy od pierwszego notowania spółki na NewConnect lub od daty premiery gry w przypadku akcji pracowniczych (seria B oraz seria F).

 

Już od prawie roku zespół Starward Industries tworzy debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Jest to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo.

Dzieło kultowego pisarza, wizjonera, wyjątkowego umysłu to trudny i ambitny materiał, w którego przełożeniu do gry nie możemy sobie pozwolić na kompromisy. Dlatego zbudowaliśmy zespół na wysokim poziomie kompetencyjnym i kreatywnym, oparty o starannie wyselekcjonowaną grupę doświadczonych twórców. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż wynika z poczucia wielkiej odpowiedzialności za dostarczenie graczom na całym świecie najwyższej klasy rozrywki opartej o wybitny materiał źródłowy..- podkreśla Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

 

Harmonogram Oferty:

Publiczna emisja potrwa do 12 grudnia 1

O Spółce

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie, które powstało w wyniku spotkania doświadczonej grupy developerów z prywatnymi inwestorami skupionymi wokół forów inwestycyjnych poświęconych sektorowi game-dev. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Obecnie studio jest w trakcie produkcji swojego pierwszego autorskiego projektu – gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Władze firmy realizują plan przekształcenia spółki w publiczną oraz dążą do debiutu giełdowego. Chcą przy tym osiągnąć wysoki stopień przejrzystości oraz przyjazności dla inwestorów indywidualnych.

 

Strona www: http://starwardindustries.com/

 

Osoba do kontaktu: Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463